Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,791 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Oddialenie mens

  , Autor: Julia

  Dobrý deň chcem sa opýtať, beriem antikoncepciu karhleight 21+7t a 27.4 mám svadbu a vychádza mi menštruácia. chcem ju oddialiť môžte mi poradiť ako ? Môžem brať tabletky na oddialenie keď užívam antikoncepciu alebo nie ? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, neviem presne všetky okolnosti ani to, ktorý deň cyklu máte, preto sa neviem bližšie vyjadriť, ale menštruáciu si viete oddialiť kontinuálnym užívaním druhého blistra hormonálnej antikoncepcie po skončení prvého blistra aktívnych tabliet, s vynechaním 7 placebo tabliet. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tri-regol

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam HAK Tri-regol. Včase dovolenky mám dostať menštruáciu. Chcem sa spýtať, či môžem po dobratí blistra začať hneď s ďalším blistrom bez 7 dňovej pauzy. Nedostaví sa menštruácia?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, áno, oddialenie menštruácie môžete realizovať kontinuálnym užívaním 2 blistrov hormonálnej antikoncepcie s vynechaním 7 dňovej pauzy. Počas užívania druhého blistra sa však môže dostaviť slabé špinenie alebo krvácanie. Po doužívaní druhého blistra si urobte 7 dňovú pauzu a následne pokračujte v užívaní ďalšieho blistra.

 • Oddialenie mens pokračovanie 2

  , Autor: Julia

  Vychádza mi to na druhý deň cyklu. Takže ak chcem oddialiť mám brať žlté tablety z druhého blistra a biele placebo vynechať ? A ak budem chcieť potom aby mi menštruácia prišla? Mám začať s bránim placebo tabliet? Chcem aby sa mi menštruácia oddialila aspoň o tri dni.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, po doužívaní aktívnych tabliet z aktuálneho blistra vynechajte placebo tablety a pokračujte priamo aktívnymi tabletami z ďalšieho blistra, ktorý ale doužívajte celý, teda aj s placebo tabletami. Následne pokračujte v obvyklom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Oddialenie menštruácie s Yadine - pokračovanie 2

  , Autor: Kvietok

  Áno tomu rozumiem ... Ale myslela som to tak že napríklad 3 mesiace by som brala bez prestávky a potom nechať prísť menštruáciu. Či sa to dá a či nie su pritom nejaké riziká.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ako som napísal, hormonálna antikoncepcia, ktorú užívate nie je určená na absolútne zastavenie menštruácie, ale na ochranu pred otehotením. Akékoľvek iné užívanie, aké je odporúčané, automaticky vedie k rizikám. Skúsiť užívať antikoncepciu 3 mesiace bez prestávky môžete, hoci sa to aj v príbalovom letáku, ktorý určite máte v krabičke, neodporúča a ja tiež mám k tomu negatívny postoj. Treba potom ale rátať s tým, že počas prvých dní užívania druhého blistra môže dôjsť k menštruačnému krvácaniu, ktoré môže pretrvávať a naopak, po dlhodobejšom užívaní antikoncepcie bez 7 dňovej pauzy môže byť do budúcna problém s menštruáciou. Vplyv by to mohlo mať aj na prípadné otehotnenie. Nepoznám všetky Vaše výsledky krvi ani iné okolnosti, preto sa o dlhodobejšom kontinuálnom užívaní hormonálnej antikoncepcie poraďte so svojím obvodným gynekológom a uvidíte, aký bude mať na to názor on.

 • Oddialenie menštruácie s Yadine

  , Autor: Kvietok

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať je možné užívať antikoncepciu Yadine bez prestávky??? Tak aby sa dlhodobo nedostavila a či tam nehrozia nejaké riziká?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia, ktorú užívate nie je určená na absolútne zastavenie menštruácie, ale na ochranu pred otehotením. Samozrejme, dá sa pomocou pozmenenia užívania menštruácia oddialiť alebo priblížiť, ale neodporúča sa to aplikovať dlhodobo.

 • Escapelle a noretisteron

  , Autor: Peta6587

  Dobrý deň, chcem sa opýtať , zobrala som tabletku Escapelle a približne o 4 tyzdne sa chystám na dovolenku a chcela by som si oddialiť menštruáciu s Noretisteronom, nebude to prisilná hormonálna dávka ? Dakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, môžete použiť Norethisteron na oddialenie menštruácie. Do budúcna si dávajte pozor pri prípadnom častom užívaní Escapelle. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.