Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,647 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Prvá antikoncepcia

  , Autor: danhan147852

  Zdravím, chcela by som sa spýtať. Mávala som slabú menštruáciu- špinenie preto mi lekár odporučil HAK. Doktor mi povedal že aj pri špinení môžem začať užívať antikoncepciu. Dostala som slabú a na 3 deň som začala užívať HAK, bola veľmi slabá Niesom si istá či už som teraz chránená alebo nie.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak začnete užívať tablety hormonálnej antikoncepcie na 3. deň menštruačného cyklu, následný týždeň odporúčam užívanie doplnkovej mechanickej antikoncepcie (kondóm). Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • účinnosť antikoncepcie

  , Autor: Magda5

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Regisha, je to moja prvá antikoncepcia a začala som ju brať 22.3 večer hneď ako mi začal menzes, brala som ju vcelku pravidelne, max. s 2-3 hodinami oneskorením a po 6 dni som mala pohlavný styk s tým, že sa do mňa partner spravil, hneď som aj išla na WC, ale potom som začala mať mierny tlak v podbrušku a ešte aj dodnes ma tam hocikedy pobolieva. Tak sa chcem opýtať, či to nie je nič neobvyklé alebo je to kvôli tomu, že by som mohla byť tehotná a či tých 6 dní brania antikoncepcie nebolo zatiaľ málo, kým som mala pohlavný styk, keďže mi doktorka radila chrániť sa ešte aj inak aspoň tých 7 dní?

  Odpovedá: Gynekológ

  tehotenstvo je niekedy možné i pri antikoncepcii, pochybujem však, že by pobolievanie v podbruší hneď po pohl.styku znamenalo tehotenstvo
  určite sa treba riadiť doporučeniami na pribalovom letáku a dop. lekára, ak vám doporučila chránený styk počas 7 dni!!!
  tehotenský test si pokojne možte spravit
  s užívaním antikoncepcie pokračujte, uvidíte ako budete na novonasadenú ATK reagovať,
  v prípade neistoty, zemny stavu, ptervávania bolestí dop.kontrolný ultrazvuk a odber HCG-teh.hormónu u ubvodného gynekológa

 • antikoncepcia

  , Autor: zuzuleta

  Dobry den. chcela by som sa opytat, dnes mi bola predpisana moja prva antikoncepcia mistra. Ked ju zacnem uzivat v prvy den menstruacie a potom mi menstruacia skoncia skonci, mozem uz potom mat pohlavny styk a nebat sa tehotenstva? alebo by som mala radsej pockat tie 3 mesiace kym si moje telo zvykne? Vopred dakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  pri prvotnom užívaní antikoncepcie je nutné sa chrániť prvých 7 dní, následne by ste už mali byť chránená a nemusíte používať ochranu.