Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,225 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Krúžok

  , Autor: Alexandra

  Dobrý deň prosím vás poraďte mi používam krúžok ornibel a nechtiac som vytiahla krúžok o týždeň skôr vytiahla som si ho včera a malá som ho vytiahnuť o týždeň čo treba robiť v takej situácii?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak bol krúžok mimo pošvy viac ako 3 hodiny, nemusí vás chrániť pred otehotnením. Zaveďte si krúžok do pošvy hneď, ako je to možné a ponechajte ho v pošve bez prerušenia zvyšných 7 dní a následne ho odstráňte. Ak počas týchto 7 dní budete mať pohlavný styk, použite doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Ak ste už krúžok vyhodili, máte na výber jednu z dvoch možností. 1. Okamžite si zaveďte nový krúžok. Týmto sa začne nové trojtýždňové obdobie. Nemusíte dostať menštruáciu, ale môže sa objaviť medzimenštruačné krvácanie a špinenie. 2. Krúžok znova nezavádzajte. Vyčkajte najprv na menštruáciu a zaveďte si nový krúžok najneskôr 7 dní odvtedy, čo bol pôvodný krúžok vybratý. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • KRÚŽOK

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som používať prvý krát antikoncepčný krúžok pričom som predtým žiadnu inú antikoncepciu neužívala. Včera 7.8. som dostala menštruáciu takže som si zaviedla krúžok, o tri týždne si ho vytiahnem a mala by mi prísť zase ďalšia menštruácia okolo 30.-31.8.? takže tento prvý krát budem bez menštruácie len niečo vyše dvoch týždňov?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, vaginálny antikoncepčný krúžok si po 3 týždňoch vytiahnete na jeden týžden, menštruácia by sa mala dostaviť do 2-3 dní. Po týždni bez krúžku si opäť zavediete nový vaginálny krúžok.

 • antikoncepčný krúžok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  nechala som si predpísať antikoncepčný krúžok. Doktora som sa pýtala, či za prvý deň menštruácie možno považovať špinenie? Povedal mi, že ano. Špinenie nastalo teraz v pondelok 15.7. kedy som zaviedla krúžok podľa návodu. Bolo to slabé špinenie presne tak ako to mávam normálne prvé dva dni. Teraz bolo špinenie 3 dni veľmi slabé. Normálne mávam 5-6 dní . Chcem sa spýtať, či krúžok može nejak ovplyvniť priebeh menštruácie? Bola som aj dosť v strese. Navyše teraz cítim v podbrušku niečo ako pred menštruáciou tak som z toho zmetená. Tehotenský test som si robila a bolo negatívny. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, vaginálny krúžok sa zavádza prvý deň menštruačného krvácania, obsahuje dva hormóny, môže mať vplyv na intenzitu ako aj dĺžku menštruácie. Počas užívania vaginálnych antikoncepčných krúžkov sa môžu Vami popisované a podobné pocity vyskytnúť. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som skončiť s užívaním antikoncepcie. Užívam Nuvaring. Chcela by som sa spýtať, koľko dní pred vybratím krúžku Nuvaring môžem mať nechránený styk, keď ďalší krúžok si už nevložím. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, nechránený pohlavný styk môžete mať počas doby vloženého NuvaRingu a posledný odporúčam 2-3 dni pred plánovaným vybratím NuvaRingu. Používanie NuvaRingu môžete ukončiť kedykoľvek chcete. Ak prestanete používať NuvaRing, pretože chcete otehotnieť, musíte pred pokusom otehotnieť počkať na prvú menštruáciu. Toto vám pomôže vypočítať si termín pôrodu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nuvaring

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu nuvaring už asi rok, A vždy ju používam podľa predpisu po 21 dňoch vytiahnem krúžok a nasleduje obdobie 7dni oddychu kedy mi vždy príde Menštruácia na 4. deň bez antikoncepcie no teraz sa mi stalo že menštruácie mi prišla hneď po dvoch dňoch po vytiahnutí antikoncepcie. Aká môže byť príčina predčasnej menštruácie ?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, môžete byť v kľude, krvácanie po vytiahnutí Nuvaringu môže nastať aj na druhý deň po odstránení Nuvaringu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nuvaring

  , Autor: Caroline

  Dobrý deň. Používam krúžok Nuvaring. Vo štvrtok 6.6. som si ho mala dat. No zabudla som. Prosím Vás kedy si ho mám teraz vložit ? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak ste si zabudli zaviesť nový krúžok po období bez krúžku, zaveďte si nový krúžok hneď, ako si spomeniete, aj dnes.