• Som chránená, ak...

    , Autor:

    Zdravím , chcem sa spýtať, som chránená a nemusím sa obávať , ak mi v stredu koncila menstruacia a včera som mala pohlavný styk, pravidelne už niekolko rokov beriem antikoncepciu belaru a včera som mala užité ešte len 4 tabletky , tak či som chránená a nemusím sa obávať otehotnenia alebo som chránená až po 5 tabletke , ďakujem :)

    Dobrý deň, ak užívate pravidelne hormonálnu antikoncepciu uz niekoľko rokov, ste chránená aj počas sedemdňovej pauzy a aj následne. Ak žena len začína s užívaním antikoncepcie a prvú tabletku zoberie v prvý deň cyklu, vtedy platí, ze plný účinok antikoncepcie nastúpi na siedmy deň a je nutná doplnková antikoncepcia.