• Antibiotiká a antikoncepcia

    , Autor: leilams

    Dobrý deň pán doktor. Obraciam sa na Vás s 2 otázkami.
    1. Ak mi prišla menstruacia pred týždňom, antibiotika doberiem v 16. deň môjho cyklu- koľko dni po dobratí sa mám chrániť? Mám počkať na nový cyklus, alebo stačí týždeň sa chrániť? Bojím sa, že by týždeň nestačil. (Užívam HAK belaru a ATB bitammon)
    2. Ak som mala pohlavný styk deň pred začatím užívania antibiotík - som chránená? Antikoncepcia je vždy braná na čas, partner sa do mna nikdy “nedokončil”.
    Ďakujem!

    Dobrý deň, počas užívania antibiotík používajte aj mechanickú formu ochrany. Po dobratí antibiotík sa ešte do týždňa chráňte aj doplnkovo. Ak budete kľudnejšia, tak môžte počkať na nový cyklus, ale nie je to nevyhnutné. Ak ste mali nechránený pohlavný styk pred začiatkom užívania antibiotík, boli ste chránená. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.