• Spinenie, antibiotika a antikoncepcia

    , Autor: slecna.k1

    Dobry den, uz som Vam sem pisala ale pridalo sa k tomu nieco dalsie tak napisem od zaciatku vsetko. Od piatku 29.5. do dnes som brala antibiotika Ciprofloxacin Sandoz pretoze som mala bolesti pri moceni a povedali mi, ze mam zapal mocovych ciest a vysledky z mocu mi vysli: leukocyty, bielkoviny, krv a ketony vsetko na 3 alebo teda zapisali mi to ako +++.
    Taktiez beriem kontinualne (42/7) antikoncepciu Yadine z dovodu endometriozy a pri uzivani antibiotik som zacala v nedelu jemne do hneda spinit. Avsak to spinenie od vcera zosilnelo (zatial mi stale staci intimka ale je to na nej vyrazne viditelne) ale je to stale slabe na moju klasicku menstruaciu. Menstruaciu alebo teda krvacanie z vysadenia mam dostat az buduci stvrtok. Neviem, comu mam to spinenie pripisat ci tomu zapalu alebo comu, robila som si aj test ale ten mi vysiel negativny. Cim to podla Vas moze byt? Dakujem

    Dobrý deň, spomínané špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie môže byť spôsobené infekciou močových ciest, ako aj užívaním antibiotík. Pri väčšine štandartných antibiotík nie je znížený účinok hormonálnej antikoncepcie, avšak ak máte nejakú infekciu, ktorú preliečujete, je vhodné prehodnotiť abstinenciu pohlavného styku počas užívania antibiotík.