• Neustále krvácanie

    , Autor:

    Dobrý deň, antikoncepciu Vexya som začala brať presne pred 13 dňami, začiatkom menštruácie. Objavilo sa mi však silné akné, nevoľnosti, únava a bolesť hlavy, krvácanie trvá až dodnes. Kvôli nevoľnostiam som ju vysadila na 10-ty deň krvácania. Problém nastal hneď po vysadení, kedy sa mi spustilo silnejšie krvácanie. Mam bolesti a točí sa mi v hlave, aj dole sa už objavil problém v podobe svrbenia a pálenia. Môže to byť spôsobené antikoncepciou? Dá sa krvácanie v tomto prípade zastaviť alebo mám počkať a navštíviť gynekológa? Bojím sa, aby sa mi stav nezhoršil. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Vami opisované ťažkosti patria medzi časté ale aj menej časté vedľajšie účinky. V užívaní antikoncepcie nepokračujte. Navštívte Vášho obvodného gynekológa.