Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor: Kurama

  Dobrý deň, tento mesiac som prišla o panenstvo a po prvom sexe som si dala aj tabletku deň po. Mám už doma antikoncepciu ale ešte som nedostala menštruáciu aby som ju mohla začať brať. Už mi celkom dlho mešká , robila som si aj viac <⁴> Testov ale všetky boli negatívne. Tak teraz neviem či to je spôsobené zmenami v tele, tabletku alebo som tehotná. mám čakať a potom brať Anti. Alebo sa da aj inokedy začať (karhlu mám). Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zvyčajne užitie Escapelle, teda tabletky "po" neovplyvní menštruáciu, ktorá by sa mala dostaviť v zvyčajný čas. U niektorých žien sa však môžu prejaviť zmeny v menštruácii, jednou z nich je aj omeškanie menštruácie. Len výnimočne sa menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorila o viac ako 5 dní, môžete byť tehotná. Antikoncepciu nezačnite užívať skôr ako dostanete menštruáciu. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základne vyšetrení z krvi vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a určí ďalší postup aj čo sa týka užívania antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Menštruácia a antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, je normálne že pri antikoncepcii mám silnejšiu menštruáciu ako keď som antikoncepciu neužívala? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je možné, hlavne v začiatkoch užívania, že krvácanie z vysadenia môže byť silnejšej intenzity. Odsledujte sí to.

 • Fraxapirin a antikoncepcia

  , Autor: Kristína

  Dobrý deň chcela som sa opýtať či môžem užívať antikoncepciu ak mi boli predpisane injekcie fraxaparin.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie! Užívanie hormonálnej antikoncepcie je v tomto prípade jednoznačne zakázané!

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať. Beriem antikoncepciu v rovnakom čase každý deň o 22:00. Dnes idem brať už tretie plato tabletiek. Bolo by možné zmeniť čas? Žeby som si to nedávala v tom pôvodnom čase ale brala o 19:00 odteraz ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nemusíte sa obávať, pár hodinový rozdiel v užití nezmení účinok hormonálnej antikoncepcie.

 • liek macmiror

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor,
  počas predošlého mesiaca, blistru antikoncepcie som musela užívať liek macmiror. Potom som liečbu musela prerušiť kvôli krvácaniu a neskôr som začala brať ďalší blister antikoncepcie a douzivala liek.
  Môj lekár mi povedal, že antikoncepcia nefunguje v tomto mesiaci kvôli lieku, ktorý som douzivala ale v lekárni mi povedali, že moja antikoncepcia funguje po liečbe rovnako.
  Nevedeli by ste mi povedať ako to teda naozaj je?
  Je moja antikoncepcia po douzivani lieku v tomto mesiaci účinná, má oslabený účinok, alebo je úplne neúčinná?
  Mám používať ešte iný druh ochrany?
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Macmiror neovplyvňuje účinok hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Skôr užitá antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň mam prvý krát antikoncepciu a užila som ju skôr ako mi začal nenzes ..je na tom niečo zle.. ovplyvňí to nejako moju ochranu?.. užila som tabletku 3 dni po sebe a teraz som si ju radšej nedala a čakám na menzes

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už začali s užívaním tabliet hormonálnej antikoncepcie, neprerušujte užívanie. Cyklus si aj tak skorším začatím užívania antikoncepcie posuniete. Nasledujúcich 7 dní používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kindóm).