Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,216 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kurama

  Dobrý deň, tento mesiac som prišla o panenstvo a po prvom sexe som si dala aj tabletku deň po. Mám už doma antikoncepciu ale ešte som nedostala menštruáciu aby som ju mohla začať brať. Už mi celkom dlho mešká , robila som si aj viac <⁴> Testov ale všetky boli negatívne. Tak teraz neviem či to je spôsobené zmenami v tele, tabletku alebo som tehotná. mám čakať a potom brať Anti. Alebo sa da aj inokedy začať (karhlu mám). Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, zvyčajne užitie Escapelle, teda tabletky "po" neovplyvní menštruáciu, ktorá by sa mala dostaviť v zvyčajný čas. U niektorých žien sa však môžu prejaviť zmeny v menštruácii, jednou z nich je aj omeškanie menštruácie. Len výnimočne sa menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorila o viac ako 5 dní, môžete byť tehotná. Antikoncepciu nezačnite užívať skôr ako dostanete menštruáciu. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základne vyšetrení z krvi vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a určí ďalší postup aj čo sa týka užívania antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Doplnujuca otázka antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, ešte mam otázku antikoncepcia Daylette. Začala som ju užívať 1 deň menštruácie.. Som chránená hneď prvý deň alebo až po dvoch TT. Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, začatím užívania Daylette v prvý deň vašej menštruácie ste okamžite chránená pred otehotnením.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, medzi predpisanim antikoncepcie a jej uzivanim postaci kondom? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, áno, kondóm je forma bariérovej formy antikoncepcie, je vhodnou formou antikoncepcie v období neužívania hormonálnej antikoncepcie.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, ak si pojdem dat predpísať antikoncepciu, spravi mi odber krvi ci ju mozem uzivat, kde vlastne aj vyluci tehotenstvo. Antikoncepcia sa zacina zvacsa uzivat co pocuvam teda, ked zacne menzes. Lenze medzi prehliadkou a zaciatkom menzesu je 14 dni. Je dobre si dat na tych 14 plus teda este 7 dni menzes nejakú prestavku v sexe aby som nahodou neotehotnela medzi predpísanim anti a zaciatkom jej uzivania? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, gynekológ Vám nepredpíše antikoncepciu ihneď na prvej prehliadke, ale až prídu výsledky krvi. Počas obdobia neužívania hormonálnej antikoncepcie treba dávať pozor a buď dodržiavať pohlavnú abstinenciu alebo mať chránený pohlavný styk.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás môže zmenšiť účinnosť antikoncepcie riedka stolica raz do dňa. Užívam ju 19 dní.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak sa nejedná o hnačku alebo opakované hnačky do 3 - 4 hodín po užití tabletky hormonálnej antikoncepcie, nemusíte sa obávať, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný.

 • Antikoncepcia a antibiotiká

  , Autor:

  Dobrý deň. Na úvod by som Vás rada pozdravila a zaželala všetko dobré.
  Užívam už viac ako pol roka antikoncepciu Daylette. Pred pár dňami som mala problém s ďasnami, môj obvodný lekár mi predpísal antibiotiká Amoksiklav. Spýtala som sa ho či tieto antibiotiká majú vplyv na antikoncepciu, jeho odpoveď znela že nemajú.
  Chcela by som sa spýtať, či je možné že som tehotná keď k pohlavnému styku prišlo keď som brala 5 deň antibiotiká a antikoncepciu som si dala z nového blistra v poradí 4., bola som presne deň po menštruáciu. Chcela by som sa spýtať, odkedy som
  chránená.
  Vopred ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň.
  J.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, Amoksiklav síce môže mierne znižovať účinok antikoncepcie tým, že nabudí pečeň k vyšším výkonom a dochádza k rýchlejšiemu odbúraniu účinnej látky antikoncepcie. Ale Daylette obsahuje vyššie hladiny hormónov, takže oslabenie je malé. Ak ste užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne a od prvého dňa menštruácie, tehotná by ste nemali byť. Ak chcete mať do budúcna na 100% istotu, chráňte sa počas užívania antibiotík ako aj prvých 7 dní nového balenia aj doplnkovo (kondóm). Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.