• Antikoncepcia

    , Autor: kurama

    Dobrý deň, tento mesiac som prišla o panenstvo a po prvom sexe som si dala aj tabletku deň po. Mám už doma antikoncepciu ale ešte som nedostala menštruáciu aby som ju mohla začať brať. Už mi celkom dlho mešká , robila som si aj viac <⁴> Testov ale všetky boli negatívne. Tak teraz neviem či to je spôsobené zmenami v tele, tabletku alebo som tehotná. mám čakať a potom brať Anti. Alebo sa da aj inokedy začať (karhlu mám). Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, zvyčajne užitie Escapelle, teda tabletky "po" neovplyvní menštruáciu, ktorá by sa mala dostaviť v zvyčajný čas. U niektorých žien sa však môžu prejaviť zmeny v menštruácii, jednou z nich je aj omeškanie menštruácie. Len výnimočne sa menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorila o viac ako 5 dní, môžete byť tehotná. Antikoncepciu nezačnite užívať skôr ako dostanete menštruáciu. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základne vyšetrení z krvi vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a určí ďalší postup aj čo sa týka užívania antikoncepcie.