Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,645 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • desirett

    , Autor: odbornik6

    Dobry den. Chcem sa spytat ci je normalne ked som mala menstruaciu 12 dni a 2 dni pauza a zasa mi zacala....uzivam antikoncepciu 4 mesiac a vola sa desirett... za odpoved dakujem

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň,
    po styroch mesiacoch by ste už mala byť na preparát nstavená, nemyslím si, že to je v poriadku, tiež nie je v norme , aby ste mala 12 dní menštruáciu pri HAK!!!
    dop. vyhľadať lekára , nech vás vyšetrí či krvácanie nemá nejaký podklad a prípadne zmeniť preparát
    s pozdravom

Podobné otázky

  • Desirett

    , Autor: Mishel

    Dobrý deň.Chcela by som sa opýta.Už asi 4 mesiac beriem túto antikoncepciu.Stale dojčim,hoc už len na požiadanie, dcérka má 18 mesiacov.Ide o to že ak mám akože plodné dni podľa kalendára, stále špinim.Bud troška,alebo potom viac cca pár dní.potom oki a menštruáciu mám pravidelne.Je to oki,pri tejto antikoncepcii.Alebo mi nesedí? Ďakujem

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, počas užívania nekombimovanej hormonálnej antikoncepcie (obsahujúcej iba gestagén) nie je párdňové špinenie v strede cyklu (v dňoch ovulácie) ani nepravidelne počas cyklu ničím výnimočným. Je to “nevýhoda” tohto druhu antikoncepcie, ktorú môžu užívať aj dojčiace ženy. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

  • Vysadenie antikoncepcie

    , Autor: Matilda

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Moja gynekologička mi z dôvôdu tvoriacich sa vodových cýst po cisárskom reze nasadila antikoncepciu Desirett ktorú užívam tretí mesiac. Po poslednej kontrole zhodnotila, že tieto tablety vôbec nepomohi a cysty sa len zväčšili a dokonca objavili nové. Kedže kojím nenasadila mi žiadne iné liečivo a povedala, že počkáme čo sa bude diať. V blistri mám ešte tablety na dva týždne ale chcela by som ich vysadiť už ihneď pretože sa necítim dobre, býva mi zle od žalúdku, mám nevoľnosti a slabosť. Môžete mi prosím poradiť či by mi to až tak veľmi narušilo cyklus? A okrem toho som teraz začala silno menštruovať čo sa mi ešte pri užívaní týchto tabliet nestalo. . Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň, ak sa z Vás prejavili vedľajšie alebo nežiadúce účinky hormonálnej antikoncepcie, obráťte sa na Vášho obvodného gynekológa. Ak sa cyklus ani ťažkosti neupravili, práve naopak sa zhoršili, v liečbe hormonálnou antikoncepciou by som asi nepokračoval. Folikulárne (vodové) cysty zvyknú spontánne prasknúť.Nepoznám však všetky okolnosti, ako ani USG nález, preto sa k tomu neviem bližšie vyjadriť.

  • užívanie H.A

    , Autor: Dia*

    Dobrý,rada by som sa spýtaa,dobrala som druhý plát H.A. Desirett,gynekolog mi predpísal daľšie. Lenže som doteraz nemala čas ich vybrať,chcela by som sa spýtat aké následky by malo keby som ich začala užívat o týžden neskôr keď sa majú brat bez prestávky. Vopred ďakujem.

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň,
    ak si urobíte prestávku, podľa všetkého začnete krvácať a nebudete chránená prd otehotneím
    lekárne v nákupných centrách sú otvorené veľmi dlho, určite si nájdete čas
    s pozdravomn

  • Antikoncepcia

    , Autor: SebikaIvik

    Ahoj Leni, mám otázku. Som 7 mesiacov po pôrode, dojčím. Asi cca. pred mesiacom som začala krvácať, kedže som si myslela že sa mi obnovuje cyklus, začala som brať antikoncepciu - Desirett. Krvácanie však trvalo iba 2dni. Po asi 10 dňoch užívania som začala zase krvácať opäť, tentokrat je to už 8 deň a krvácanie je ešte stále dosť silné. Viem že sa cyklus musí trocha utriasť, ale cca v rovnakom čase ako som začala užívať HAK tak som objavila na tele žihlavku - vyražky, ktoré poriadne svrbia. Môže to mať súvis? Môže byť že to krvácanie aj žihlavka su reakcia? Mam ešte tyžden do dobratia balenia, mam ho dobrať, alebo radšej ukončiť? To že tá žihlavka je reakcia si myslím hlavne preto, lebo HAK užívam večer a ráno vstavam obsypaná. Do večera sa to ukľudní, no niekedy musím vziať až Zodak, čo robím veľmi nerada keďže dojčím. Vyhádzaná som na celom tele okrem prs. Je to divné, neviem si dať rady. Ďakujem za odpoveď. Katka N. z KE :)

    Odpovedá: Gynekológ

    Ahoj Kati,
    žihľavka resp. kožná reakcia je veľmi pravdepodobne alergická reakcia na niektorú zo zložiek antikoncepcie, preto by som neodporučila v jej užívaní ďalej pokračovať. Je samozrejme možné s odstupom času vyskúšať iný preparát pre dojčiace ženy (Cerazette, Azalia). Čo sa krvácania týka je naozaj potrebný určitý čas kým sa telo počas dojčenia na antikocepciu adaptuje. Krvácanie teda v tomto prípade nie je problém, a do pár týždňov by to bolo v poriadku, no v prípade alergie je nutné túto antikoncepciu vysadiť.
    Pozdravujem :)

  • zmena HAK

    , Autor: klarik1

    Dobry den,chcela by som sa spytat, po osmich mesiacoch menim antikoncepciu desirett na lindynette, nie je potrebny odber krvi pri zmene ci je vobec vhodna tato HAK? a este by som sa chcela spytat ci zacat brat lindynett hned po vysadeni desiretu alebo pockat na prvy den menstruacie? dakujem

    Odpovedá: Gynekológ

    Dobrý deň,
    odbery nie sú nutné, prípadne len kontrolné hepatálne (pečeňové) testy. Kedže ide o prechod z len gestagénovej antikoncepcie, prvú tabletku Lyndinette si dajte po poslednej tabletke Desirett. (bez akejkoľvek pauzy).