Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,399 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • desirett

  , Autor: odbornik6

  Dobry den. Chcem sa spytat ci je normalne ked som mala menstruaciu 12 dni a 2 dni pauza a zasa mi zacala....uzivam antikoncepciu 4 mesiac a vola sa desirett... za odpoved dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  po styroch mesiacoch by ste už mala byť na preparát nstavená, nemyslím si, že to je v poriadku, tiež nie je v norme , aby ste mala 12 dní menštruáciu pri HAK!!!
  dop. vyhľadať lekára , nech vás vyšetrí či krvácanie nemá nejaký podklad a prípadne zmeniť preparát
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Antikoncepcia Desirett

  , Autor:

  Dobrý den pán doktor chcela by som sa spýtať začala som pred 20 dňami brat antikoncepciu Desirett a od vtedy stále krvacam. Je to v poriadku kým si organizmus na HA zvykne alebo ju radšej vysadiť. Čo by ste mi poprípade navrhli ešte stále kojim. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie aj počas užívania tabliet môže vyskytovať. Je to pomerne časté. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Užívanie Desirett

  , Autor:

  Dobrý deň, hneď po šestonedelí ( od októbra 2019) som začala užívať Desirett. MS som ešte vôbec nedostala akurát teraz od 24.2. stále spinim. Chcem sa opýtať či je takýto stav normálny alebo treba navštíviť gynekologa. Ďakujem pekne. ( s užívaním prvej tabletky som nemala čakať na MS dr. mi povedal že môžem začať hocikedy)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie a ešte navyše po skončení šestonedelia sa špinenie môže vyskytovať, nie je to nič výnimočné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu ale o krvácanie z vysadenia zo spádu hormónov. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Desirett a Ospamox 1000mg

  , Autor:

  Dobry den, chcela by som sa opytat. Vcera rano som douzivala antibiotika Ospamox 1000mg a na obed som zacala uzivat 1. den antikoncepciu Desirett. Mam sa este nejako dodatocne chranit alebo uz som chranena od zaciatku uzivania? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak u Vás nedôjde k hnačkám alebo zvracaniu, účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nie je nutné sa dodatočne chrániť.

 • Desirett

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Moja doktorka mi predpisala desirett a teraz som ho začala brať už druhý mesiac. Keď mi ho predpisovala vravela mi, že pri tejto antikoncepcii by bolo vhodné aby sme si pár mesiacov s manželom dávali pozor. Vraj kým antikoncepcia nenadobudne plnú účinnosť preto by som sa chcela poradiť, že koľko podľa Vás trvá nástup účinku pri tejto antikoncepcii.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o jednozložkovú hormonálnu antikoncepciu obsahujúcu gestagén. Prvá tableta sa musí užiť v 1. deň menštruačného krvácania. Začatie v 2. – 5. deň je povolené, ale počas prvého cyklu sa odporúča doplnková antikoncepcia (kondóm) počas prvých 7 dní užívania tabliet. Ak užívate antikoncepciu pravidelne už druhý mesiac, ste už dávno chránená.

 • Desirett

  , Autor: Mishel

  Dobrý deň.Chcela by som sa opýta.Už asi 4 mesiac beriem túto antikoncepciu.Stale dojčim,hoc už len na požiadanie, dcérka má 18 mesiacov.Ide o to že ak mám akože plodné dni podľa kalendára, stále špinim.Bud troška,alebo potom viac cca pár dní.potom oki a menštruáciu mám pravidelne.Je to oki,pri tejto antikoncepcii.Alebo mi nesedí? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania nekombimovanej hormonálnej antikoncepcie (obsahujúcej iba gestagén) nie je párdňové špinenie v strede cyklu (v dňoch ovulácie) ani nepravidelne počas cyklu ničím výnimočným. Je to “nevýhoda” tohto druhu antikoncepcie, ktorú môžu užívať aj dojčiace ženy. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.