• bolest hlavy pri 7 dnovej pauze od antikoncepciie.

    Dobry vecer chcem sa opitat ked berem antikoncepciu (Mercilon) 21dni tak je vsetko v poriadku. Ako nahle ju po 21dnoch vysadim na 7dni pauzi a ma my nabehnut menzes tak ma strasne boli hlava. Menzes sa my nespusti. Ale hlava Stale boli. Take 3-4dni. Ako nahle nasadim antikoncepciu po 7dnovej pauze.Hlava ma hned prestane bolet.A znova 21 dni hlava neboli. A toto sa my opakuje cca pol roka. A to som uz mala menene tabletky z "Janin" na Mercilon. Moj gynekolog sa vyjadril ze to pri tychto tabletkach moze byt. A tym to bolo uzavrene. Tak by som chcela radu co mam dalej robit.Ist si znova po druhu antikoncepciu? Alebo uplne vysadit? Dakujem za radu.

    Dobrý deň,
    áno buď by bolo na mieste zmeniť typ antikoncepcie(závisí od vášho veku, tehotentvám a pod), iné hormonálne zloženie, prípadne nehormonálny preparát, alebo ak užívanie nevyžadujete vysadila by ste úplne
    s pozdravom