Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,797 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ha

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, v sobotu 12 januara som vysadila HA . V nedelu rano sme Mali s partnerom ( nechraneny) pohlavny styk. Partner sa do mna urobil. Je sanca ze den po vysadeni ha mozem ostat tehotna? Dakujem za skoru odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pravdepodobnosť je veľmi malá, pretože ešte nemalo kedy dozrieť vajíčko.

Podobné otázky

 • Ornibel

  , Autor: Maminka0210

  Dobrý deň pán doktor,

  po 21 dňoch som si krúžok vybrala a opätovne zaviedla nový, keďže sa blížila naša svadba, chcela som byť bez menštruácie. Dnes je to 1 a pól týždňa o zavedení druhého krúžku a dostavilo sa krvácanie. Chcela by som sa prosím spýtať, či si mám krúžok vybrať teraz alebo mám počkať 21 dni. Ak vybrať teraz, kedy si mám potom zaviesť nový krúžok?
  Ďakujem vopred za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je pomerne normálne, že pri kontinuálnom zavedení antikoncepčného vaginálneho krúžku sa špinenie, či krvácanie dostavilo. Je to obdobné aj pri kontinuálnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie s vynechaním sedemdňovej pauzy. Teraz s tým už nič nenarobíte. Nový krúžok si môžete ponechať zavedený najviac 3 týždne. Počas používania tohto nového krúžku môže dôjsť k špineniu alebo krvácaniu, ako som už spomínal. Ak chcete, aby Vám menštruácia začala, jednoducho si vyberte krúžok. Dodržte váš pravidelný interval bez krúžku jeden týždeň a následne si zaveďte nový krúžok. Odsledujte si to.

 • Vyšetrenie testosterónu

  , Autor: Aida

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako prebieha vyšetrenie testosterónu bez odobratia krvných testov? Lebo mám fóbiu z brania krvy a moja dermatologička mi chce nasadiť liečbu, kde potrebujem mať zistenú hladinu testosterónu a brať mesiac antikoncepciu. Dermatologička mi spomínala, že je taká možnosť spraviť tieto testy bez odberov. Nikde som sa však nedočítala aký je proces. Ďakujem, pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s inou možnosťou, ako je odber krvi na hormonálny profil, som sa ešte nestretol. Ak máte strach z odberu krvi, sestrička na ambulancii Vám vie realizovať odber aj na lehátku.

 • Antikoncepcia

  , Autor: saskaa0000

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, ja som mala veľmi bolestivú menštruáciu pri HAK-dienorette. Môj gynekológ mi teda povedal, že ju mám skúsiť brať tak, že budem brať 42 dní tabletky a 7 dní pauza. Je to z dlhodobého hľadiska zdravé? Menštruácia od vtedy vôbec nie je bolestivá.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kontinuálne užívanie dvoch blistrov za sebou nie je ničím výnimočným, realizuje sa to najmä pri snahe o oddialenie krvácania z vysadenia zo spádu hormónov. S dlhodobým užívaním hormonálnej antikoncepcie v podobnej schéme nemám veľké skúsenosti, oficiálne sa takýto postup neodporúča, no nevylučujem, že v niektorých prípadoch nemusí byť na škodu. Nepoznám síce žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, či ste už rodili alebo nie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť, ale za úvahu by nebolo zlé pouvažovať aj nad hormonálnym vnútromaternicovým telieskom.

 • Špinenie

  , Autor: Julinka00

  Dobrý deň, je v poriadku ak som počas 7 dňovej pauzy mala len 2 dňové špinenie? Zo začiatku som dosť silno krvácala pár hodín a potom už len špinila. Obávam sa tehotenstva ale chránila som sa aj Pharmatexom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to normálne. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Azyt

  , Autor: Tanjabbb

  Dobrý deň užívam antikoncepciu Daylla. Ochorela som a nasadili mi atb Azithromycin Sandoz 500mg. Momentálne mam 7 dňovú pauzu (dnes 5. deň). Atb mam na 3 dni, takže deň po dobratí atb začínam brať novy blister. Bude účinnosť antikoncepcie nejako znížená? Vopred Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, preto za týchto okolností počas 10 dní po doužívaní antibiotík používajte aj doplnkovú mechanickú formu antikoncepcie (kondóm).