Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,001 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ha

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, v sobotu 12 januara som vysadila HA . V nedelu rano sme Mali s partnerom ( nechraneny) pohlavny styk. Partner sa do mna urobil. Je sanca ze den po vysadeni ha mozem ostat tehotna? Dakujem za skoru odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pravdepodobnosť je veľmi malá, pretože ešte nemalo kedy dozrieť vajíčko.

Podobné otázky

 • Escapelle

  , Autor: Lucy433

  Dobrý deň.
  Mám trošku zložitejšiu otázku, takže 5.9. Som mala ovuláciu a 6.9. mi podľa menštruačného kalendára skončilo to najrizikovejšie obdobie kedy mám najvyššiu šancu otehotniet.. 9.9. Som mala s priatelom pohlavný styk a bohužiaľ ochrana zlyhala a kondom praskol, vieme že niečo z ejakulátu skončilo aj vo mne ale väčšia ast nie. A teda v teb večer 9.9. Som do maximálne 2 hodín užila tabletku " " "po" escapelle krvácanie ktoré bolo zrejmé dôsledkom užitie tabletky došlo 15.9. Trvalo 2 dní ostatné to bolo len špinenie.
  No a 19.9. Som mala dostať menštruáciu, ale nedostavila sa.. Myslíte že je všetko v poriadku a tabletka zabrala? Myslím tým, či to, že došlo krvácanie je znak toho, že tabletka zabrala aj keď menštruácia mešká.
  Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Spomínané krvácanie mohlo byť spôsobené antikoncepciou, ktorá často spôsobuje znepravidelnenie menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tabletka po a antikoncepcia

  , Autor: lalia7

  Dobrý deň, pán doktor,
  chcela by som sa spýtať, ako mám postupovať, keď som užila dnes ,,tabletku po”, ale od nástupu novej menštruácie som mala v pláne začať brať antikoncepciu, ktorú som si v lekárni už aj vybrala. Za 15 dní by mi mala prísť menštruácia, s tým, že uvidím ako mi ,,tabletka po” ovplyvní cyklus. Mohla by som s príchodom novej menštruácie začať užívať normálne antikoncepciu alebo mi to rozhádže hormóny ešte viac a mám radšej ešte mesiac (možno viac) čakať?
  Ďakujem pekne za Vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám dostaví menštruácia podľa plánu, je možné začať s užívaním hormonálnej antikoncepcie. Vhodnejšie je však vyčkať ešte mesiac, či náhodou nedošlo k otehotneniu. Po vylúčení tehotenstva potom začnete s pravidelným užívaním tabliet hormonálnej antikoncepcie v prvý deň menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ťažskosť nôh opuchy

  , Autor: Nikiialexii

  Dobrý deň prajem. Moja gynekologička má pred cca 4 mesiacmi doporučila na užívanie Antikoncepcie-vreya,zdôvodnu vytvorenia cýst na vaječníkov. Teraz som akurát začala užívať 4 blajster a pozoroujem,že po dlhších cestách v aute som mala pocit ťažskych nôh (niečo podobne ako svalovica)…. Včera som dlhšie sedela so spustenými nohami a potom ako som sa postavila som opäť cítila tento pocit ba dokonca som si všimla,že moje nohy boli pripuchnutejšie zvlášť jedna bola viac….Po chvíli tento opuch prestal ako som sa presla a uvoľnila si aj topánky…. Doteraz som nepozorovala na sebe takéto problémy a moja otázka je či na to má vplyv HAK? Zvažujem ju vysadiť pretože mám strach aby sa to niak neskomplikovalo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite je potrebné stav odsledovať. Dôležitý je aj príznak bolestivosti nôh. Opuch jednej končatiny môže byť príznakom krvnej zrazeniny, čo patrí medzi vedľajšie a nežiadúce účinky hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na ďalšie vyšetrenia.

 • Tabletka po

  , Autor: A256

  Pán doktor prosím vás môžem sa ešte opýtať ohladom alkoholu keď som užila tabletku “po” včera prešlo cca 26h ci môže konzumovať alkohol ci to nejak ovplyvni účinok tabletky ? A ešte ak dobre rozumiem tabletka po účinkuje teda aj na plodne dni keď vajíčko je uvoľnene

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, alkohol konzumovať môžete, po dni to už nemá vplyv na účinok. Žena môže otehotnieť iba počas plodných dní, ktoré však môžu byť prakticky počas celého cyklu, záleží od toho, kedy prebehne ovulácia. Väčšinou to je na 14. - 16. deň cyklu, preto sú tieto dni označované ako plodné dni, ale v prípade, že je ovulácia posunutá na skoršie alebo neskoršie obdobie, sú plodné dni mimo tohto "štandardného" intervalu. Núdzová antikoncepcia sa užíva pri zlyhaní bariérovej antikoncepcii alebo pri nechránenom pohlavnom styku. Ako som už písal, núdzová antikoncepcia by mala účinkovať aj pred ovuláciou, teda uvoľnením vajíčka, zastavením uvoľnenia vajíčka, a v prípade, že už k ovulácii došlo, teda vajíčko bolo už uvoľnené, by mala zabrániť oplodneniu, teda spojeniu vajíčka a spermie. Aj keď účinok nie je 100%-ný, šanca je pomerne veľká. Teraz s tým už aj tak neviete urobiť nič. Odsledujte si to.

 • Spinenie

  , Autor: Velkamiska

  Dobrý deň. Pán doktor, po dvoch rokoch som si dala znova predpísať hak Daylette, predtým som s ňou nemala žiadne problémy. Užívam ju prvý mesiac a som pri 13tabletke, po skončení menštruácie mám stále špinenie, je znížená účinnosť hak? Užívam piaty deň ascorutin 3x1 tabl
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. Najmä v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie, či krvácanie môže vyskytovať aj prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.