Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • menzes

  , Autor: nana

  Dobrý deň, chcem sa spýtať brala som HAK Maitalon a dostala som o týždeň skôr menzes, bola som vystavená veľkým stresom a bojím sa že ho budem mať dlhšie (týždeň dopredu + normálne ako som mala mať), je to možné že ju budem mať dlhšie? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  vylúčiť sa to bohužiaľ nedá. Ak vysadíte lieky môže prísť krvácanie z vysadenia. Na druhej strane určite nebude tá menštruácia silná.

Podobné otázky

 • HAK v predcasnej menopauze

  , Autor: Momi

  Dobry den prajem,

  Mam HAK Droveli,3 mesiac
  Som v predcasnej menopauze od 39r.Hormonalna substitucna liecba Mi nerobila dobre,vyskusala som snad vsetko.Ked neberiem HAK nevladzem nic a zacnem bezdovodne priberat,nespavam.
  Teraz som bola odcestovana a uz 7 den nemam HAK ,nemala som k dispozicii.Ako dalej,poradte
  S HAK mam kazdy mesiac aj menzes,ide Mi o to,aby moje telo malo dostatok hormonov ako Ma mat
  Prosim poradte Mi,poznate aj lepsiu HAK pre Mna,alebo ako zacat brat
  Dakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám nasadený preparát vyhovoval, je potrebné si zaobstarať ďalšie balenia. Toto má na starosti Váš obvodný gynekológ, ktorého by ste mali kontaktovať alebo navštíviť.

 • Teliesko a meškajúca menštruácia

  , Autor: Mmmmm

  Dobrý deň, p doktor,
  Od decembra 2021 mám zavedené teliesko Jaydess IUS. Nikdy predtým som nemala vyslovene pravidelnú menštruáciu, ale mala som pocit, že po zavedení telieska sa mi trochu "spravidelnila". Cyklus mávam obvykle 26-30 dní max, ale v posledných 3 mesiacoch som ho mala pravidelne 26 dní. Menštruáciu som aj mala slabšiu, ale vždy trvala okolo 5-7 dní. Tento mesiac mi ale mešká už 3 dni a začínam mať stres, či nemôžem byť tehotná. Mám klasické príznaky ako pred menštruáciou - bolesť pŕs, kŕče v podbrušku, ale menštruácia nikde. Gynekológ mi pri zavádzaní ešte v decembri spomínal, že po istej dobe nemusím mať už menštruáciu vôbec. Môže ísť, podľa Vás, o tento prípad - že tehotná nie som, iba kvôli teliesku mi menzes nepríde, alebo si mám pre istotu urobiť tehotenský test?
  Ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nie ste. Áno, pri zavedením vnútromaternicovom teliesku nemusí ku krvácaniu dochádzať vôbec, prípadne môže byť nepravidelné a slabé. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Karim

  Prosím vás douzivala som 24 červených tabliet a teraz mám 2 bielu tabletu a menzes neprišiel je možné že som tehotná

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie, či špinenie počas užívania placebo tabliet nemusí dostaviť. Je to pomerne časté. Neznamená to, že ste tehotná. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Je možné tehotenstvo

  , Autor: Karim

  Dobrý deň prosím vás v stredu mi začal menzes a na tretí deň teda v piatok som zacala užívať vexyu prví krát.Takže prvú tabletku z blistra som si dala od piatku nie od prvej tabletky štart zle som si prečítala návod a na 11 deň som mala sex s vystrekom do mňa je možné otehotnie pri nesprávnom postupe tabliet ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, blister tohto preparátu hormonálnej antikoncepcie obsahuje 24 aktívnych ružových tabliet a 4 biele placebo tablety. S prvou tabletkou ste mali začať v prvý deň menštruácie. AK ste začali s užívaním na tretí deň menštruácie, bolo nutné sa ešte 7 dní chrániť aj doplnkovo. Ak ste mali prvý nechránený pohlavný styk až na 11. deň užívania antikoncepcie, boli ste už, za predpokladu pravidelného užívania, chránená. Aby ste si neskrátili cyklus o dva dni, keďže ste začali s užívaním až tretej tabletky blistra, po doužívaní rady ružových aktívnych tabliet doužívajte aj zvyšné dve ružové tabletky zo začiatku blistra, ktoré ste vynechali a až následne začnite s užívaním štyroch bielych placebo tabliet, počas ktorých by malo dôjsť ku krvácaniu. Po doužívaní blistra pokračujte v užívaní ďalšieho blistra od prvej ružovej aktívnej tabletky.

 • Krvácanie

  , Autor: Barborela

  Dobrý deň, beriem Daylette a dnes mám 4 placebo tabletu. Vždy na štvrtú dostanem "menzes" avšak dnes nič.
  Mám ho očakávať cez aktívne?
  Nezabudla som na tabletku, takisto stolicu mávam až 4 hodiny po užití, na to si dávam pozor, skôr nejdem. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa krvácanie, aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie, nemusí dostaviť vôbec, prípadne sa môže začať aj počas užívania aktívnych tabliet. Nejedná sa o prejav zníženého účinku hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.