• escapelle a bazálna teplota

    , Autor: kkvetka

    Dobrý deň,
    17.9.2013 som užila núdzovú antikoncepciu escapelle v čase do 15 hod. nakoľko som den predtým mala nechránený pohlavný styk. Meriam si bazálnu teplotu už vyše 2 rokov, pohlavný styk sa uskutočnil na 7 deň cyklu ešte pred ovuláciou a deň na to užitá escapelle,ktorá mi mala zrejme ovuláciu bloknúť. O 6 dní nato (14 DC) som dostala slabšiu meštruáciu(krvavé špinenie a vždy pri močení krv), ktorá trvala asi 8 dní. Po tejto meštruácii som mala nízke hodnoty bazálnej teploty asi 13 dní, vyskytol sa i plodný hlien(síce v omnoho menšom množstve a viac dní) a silná bolesť vaječníkov asi 4 dni pred ovuláciou. Ovulácia podľa zvýšených hodnôt bazálnej teploty nastala až na 21 deň cyklu.(inokedy ju mávam na 9-11 deň, mám krátky cyklus) Zmizol i hlien a bolesť vaječníkov, tak sa domnievam, že išlo naozaj o ovuláciu. Otázka však znie, či sa môžem na hodnoty bazálnej teploty spoľahnúť, aj keď som užila escapelle, neviem koľko sa drží v tele, či vykazuje chybné hodnoty aj 14 dní po užití, alebo už bol hormóm z tela vyplavený. Mám veľký stres, či predsa len som nemohla ostať vtedy tehotná, lebo dnes už mám 32 DC a menštuácia nikde. Ovulácia posunutá na 21 DC,podľa bazálnej teploty je to 11 deň po ovulácii. Viem že luteálna fáza trvá od 11 do 16 dní, no rada by som počula názor odborníka, či mi escapelle mohla po 14 dňoch skreslovať hodnoty bazálnej teploty a či to 8 dňové slabšie krvácanie bola menštruácia. Ďakujem

    Dobrý deň,
    po 14 dňoch už Escapelle v tele nie je a teda nemôže ani skresľovať hodnoty bazálnej teploty. Po užití Escapelle sa môžu vyskytnúť poruchy menštruačného cyklu, meškanie menštruácie či krvácanie po užití. 8 dňové krvácanie môžete považovať za menštruáciu a počítať následne cyklus od prvého dňa krvácania.