Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,245 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • hak

  , Autor: annv

  Dobrý deň. Uzívam antikoncepciu 2. mesiac.. Po skončení 7 dňovej pauzy som si už dala 4 tabletky a mala som nechránený pohlavný styk. Som už chránená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak užívate antikoncepciu už druhý mesiac ste chránená a počas 7 dňovej pauzy aj tesne po nej.

Podobné otázky

 • Hak daylla a atb xorimax 500

  , Autor: LuckyLuck

  Dobrý deň, aktuálne beriem atb xorimax500 ,styk bol naposledy pred týždňom ovplyvňujú tiezo atb moju HAK daylla? Nebude problém s toho styku pred týždňom…keď až dnes som zacala bart atb 1tab každých 12 h a vecer beriem tabletu hak-momentálne som na 11 tej, ešte mám ma cumlanie neoangin a probiotiká probiotické. Dr vravela že zieto atb neovplyvnia účinok HAK

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, účinok hormonálnej antikoncepcie môže byť znížený, preto je potrebné používať počas obdobia užívania antibiotík, ako aj aspoň sedem dní po doužívaní antibiotík aj doplnkovú formu ochrany (kondóm). Po tomto období by ste mali byť, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie, chránená. Ak ste v čase pred užívaním antibiotík pravidelne užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie, boli ste chránená a tehotná nebudete, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Blistre si spojiť môžete, po doužívaní druhého blistra si však už urobte sedemdňovú pauzu.

 • HaK

  , Autor: Diana123

  Dobry vecer pan doktor ja sa chcem spytat 1.7 som mala sex urobil sa do mna ale bol to moj najplodnejsi den a nemala som kruzok myslite ze mozw ist o tehotenstvo a kruzok som si ziaviedla 2.7 dobeda

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v čase pohlavného styku neboli chránená, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, či používate vaginálny antikoncepčný krúžok už dlhšie, alebo ste si ho teraz zavádzali prvýkrát, preto sa Vám neviem bližšie objektívny vyjadriť.

 • HAK a bazalna teplota

  , Autor: JulkaL

  Dobrý deň, zvyšuje hormonálna antikoncepcia bazalnu teplotu keďže obsahuje progesterón?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, teda ovariálny cyklus je zastavený. Nevidím dôvod na meranie bazálnej teploty.

 • Vracanie

  , Autor: adrianav-2

  Dobrý deň, tabletku HAK som užila v bežnom čase, mala som prerušovaný pohlavný styk a následne po 4 hodinách od užitia tabletky som vracala. Z balenia mi zostávali následne už len posledné 3 tabletky. Bez prestávky som začala brať ďalšie balenie. Som chránená? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak došlo k zvracaniu po štyroch hodinách od užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie, mali by ste byť chránená nebolo potrebné kontinuálne užívanie ďalšieho blistra, skôr ste mohli po zvracaní užiť ešte jednu tabletku hormonálnej antikoncepcie, čím by sa Vám síce skrátil cyklus o deň, boli by ste ale bezpečne chránená.

 • hak

  , Autor: Diana123

  Dobry den pan doktor chcem sa spytat 1.7 som mala sex nechraneny a dneska 2.7 som si zaviedla kruzok moze sa jednat o tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak si v pravidelných intervaloch zavádzate vaginálny antikoncepčný krúžok, ktorý sa zavádza na dobu troch týždňov, ste chránená aj počas týždňa, kedy máte krúžok vybratý. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.