• Nasadiť HAK naspäť či nie?

    Dobrý deň,
    ja by som sa rada spýtala na Váš názor.Pre pôrodom som mala bezproblémovú pleť a bezproblémové užívanie antikoncepcie. Po pôrode som opäť nasadila antikoncepciu, no vtedy mi začala škodiť a mávala som z nej migrény, doktor mi vymenil za inú a migrény aj z tej. Tak sme sa dohodli, že prestanem na nejaký čas úplne užívať antikoncepciu. Migrény sú preč. No teraz po vysadení HAK sa mi zhoršila pleť, objavujú sa mi akné hlavne v oblasti krku až smerom k sánke, na tvári sem tam, ale oblasť krku sa mi dosť vyhadzuje. Ako tak sledujem, je to od vtedy, čo som vysadila antikoncepciu. Odvtedy mám aknóznu pleť. Preto sa Vás pýtam o radu, čo robiť...Dať si predpísať nejakú HAK, aby som mala opäť v poriadku pleť a znášať migrény...Alebo mať aknóznu pleť a byť bez migrén....Teraz ma viac trápi tá škaredá pleť,myslíte, že to bude tým vysadením tabliet? Ďakujem pekne za Váš názor

    Dobrý deň,
    je veľmi pravdepodobné, že to súvisí s vysadením antikoncepcie ktorá často pôsobí antiandrogénne, teda znižuje zvýšenú hladinu mužských hormónov. Riešením by mohol byť Inofolic ale je nutná kontinuálna liečba, prípadne navštívte ešte kožného lekára.