• Yadine

    Dobry den,

    antikoncepcné tabletky YADINE priatelka ako vzdy beria pravidelne asi cca 1 rok. Po zacati noveho balenia tabletiek brala tabletku Utorok, stredu, stvrtok, piatok (sobotu, nedelu vynechala) a v pondelok zobrala dve tabletky a potom pokracovala dalej po jednej a to utorok, streda, stvrtok a piatok. ... V piatok sme mali nechraneny styk a omylom som sa do nej spravil. Chel by som sa spytat je tu moznost, ze moze otehotniet ? Ak ano a pretoze dietatko este neplanujeme, ma si dat tabletku po ?

    Dakujem za rychlu odpoved.
    Michal

    Dobrý deň,
    ak vynecháte viac ako jednu tabletku je vždy šanca na otehotnenie, nie veľka ale existuje isté riziko. Je sa preto nutné chrániť nasledujúcich 7 dní. V prípade, že je pre vás tehotnestvo neprípustné užite tabletku po dľa pokynov v príbalovom letáku - ideálne do 72 hodín od pohlavného styku.