• zvarcanie

    Dobrý den. Beriem antikoncepciu Karhla a v tretí týžden užívania , presne v 16. den som po troch hodinach zvracala. Na druhý den po užiti tabletky v tej hodine ako ju beriem normálne, sme mali s priatelom dvakrát pohlavny styk bez toho aby sa urobil vo mne. Tabletky som normálne dobrala a teraz očkávam menštruaciu . Vtedy som si neuvedomila žeby sa mohol znižit učinnok antikoncepcie, no teraz sa bojim či by som nemohla zostať tehotna . Je tam taka možnost ? Dakujem sa odpoved

    Dobrý deň,
    kedže zvracanie bolo do 3 hodín, je možné, že sa tabletka nestihla vstrebať takže istá malá pravdepodobnosť, že by na základe toho mohlo dôjsť k otehotneniu tam je, no tá pravdepodobnosť nie je vôbec veľká. Skôr zanedbateľná.