• Senovka grécka

    dobry den,

    prosim Vas, mozu byliny senovka grecka, saw palmetto, benedikt lekarsky, fenikel, rasca, aniz, datelina znizit ucinky antikoncepcie?milujem caje a 2tyz v mes. pijem po 1,5l-2l zihlava + harmancek a dalsie zo spominanych rastlin. Zacala som uzivat hak maitallon kvoli nezelanemu tehotenstvu kedze mame doma autisticke dieta a prave prezivame naozaj velmi narocne obdobie a dalsie tehotenstvo si teraz neviem predstavit takze mam velky strach z mozneho otehotnenia. Tiez by som sa Vas chcela opytat ci okrem magnezia je este este nieco proti naladovosti a pre lepsiu energiu co sa moze uzivat spolu s hak.

    Dakujem velmi pekne za odpoved. Pekny den

    Dobrý deň,
    spomínané čaje by nemali znížiť účinok antikoncepcie, čo sa týka prípravkov proti náladovosti pravdepodobne máte na mysli niečo na prírodnej báze, je mnoho prípravkov, treba sa poradiť v lekárni, no ak môžem doporučiť veľmi dobré skúsenosti majú pacientky s prípravkom Persen, Persen Forte, jeho účinnými látkami sú bylinky ako medovka, mäta a valeriána lekárska. Jeho užívanie je doporučené pri stavoch spojených s náladovosťou, podráždenosťou, nespavosťou, únavou a citovým vypätím. Zároveň je si však nutné uvedomiť, že vaša rodinná situácia je skutočne zložitá a je na zvážení vyhľadať aj odbornú pomoc psychológa, ktorý vám môže pomôcť túto situáciu zvládnuť. držím palce.