• prerušenie antikoncepcie

    Dobrý deň, potrebovala by som radu pre dcéru. Má 17 rokov a berie druhý blister antikoncepcie Maitalon.Predtým žiadnu inú antikoncepciu nebrala. Po ženskej stránke je zdravá ale má mononukleózu. Medzičasom sa rozišla s partnerom a my by sme chceli vedieť či je teraz výhodnejšie zo zdravotného hľadiska aby prestala po dobratí blisteru brať antikoncepciu (keďže nemá partnera), alebo má pokračovať normálne ďalej ? Čo je pre ňu z hormonálneho aj iného hľadiska lepšie. Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    v prípade, že antikoncepciu dcerka nepotrebuje nech ju neužíva. Po dobratí blistra príde menštruácia a normálne nech ďalej pokračuje bez nej, nespôsobí jej to žiadne ťažkosti, nemusíte sa obávať.