Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,480 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • tabletka

  , Autor: kika0333

  Dobrý deň ja by som sa chcela informovať....15.2.2013 som dostala menstruaciu a 19.2 som mala pohlavny styk so svojim priatelom..uz som nekrvacala ...Antikoncepciu som zobrala 19.2 o osmej hodine a pohlavny styk sme mali okolo jedenastej...priatel vravi ze nic sa nestalo (ze nepustil to do mna ) ani ja som nic necitila...ale chcela by som sa informovat ci som mohla otehotniet...Tabletky berem pravidelne uz 3 rok...Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak užívate tabletky pravidelne, ste chránená aj počas 7 - dňovej pauzy.

Podobné otázky

 • Dlhsie krvacanie ako obvykle

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať, či je normálne, že po užití tabletky PO EllaOne sa dostavilo krvácanie, ktoré trvá už 10.deň. Krvácanie začalo 2 dni po požití.
  Počas bežného cyklu krvacam max 7-8 dní.
  Neviem teda, či je to spôsobené tým, že je tabletka silnejšia ako Escapelle.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po užití tabletky emergentnej antikoncepcie môže dôjsť k rozhádzaniu menštruačného cyklu, ako aj k nadmernému krvácaniu. ellaOne a Escapelle sú prípravky emergentnej antikoncepcie, obsahujúce väčšie množstvo hormónu zabraňujúcemu ovulácii alebo oplodneniu už uvoľneného vajíčka. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som celkom v strese užývam antikoncepciu Maitalon už asi polroka, no tento mesiac som bola prechladnutá a užívala aj bežné lieky proti teplote a chrípke (paralen) to bolo asi v priebehu prvého týždňa a v priebehu 3týždňa užývania HAK som zase jeden večera zabudla užiť večer tabletku a užila som ju až po 13hodinách možno ani toľko to ešte nebolo, je veľké rizko otehotnenia lebo tolerancia na letáku je 12hodín, môže byť ten rozdiel jednej hodiny od tej tolerancie veľký problém? Mám postupovať tak že vynechám 7dňovú pauzu ? Alebo to ešte nieje nutné ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnutú tabletku užili po 13 hodinách, odporúčam pokračovať v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie a nasledujúci týždeň sa pri pohlavnom styku chrániť aj doplnkovo, teda použiť aj kondóm.

 • Tabletka “deň po”

  , Autor:

  Dobrý deň, mám otázku či po požití tabletky escabelle v prípade oneskorenia HAK je potrebné začať automaticky so 7dňovou pauzou alebo normálne dobrať HAK.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate hormonálnu antikoncepciu, užitie tabletky emergentnej antikoncepcie (Escapelle) nebolo veľmi rozumné. Rozhádzala ste si tým celý cyklus a do tela dala pomerne silnú dávku hormónov. Na čas bude vhodnejšie hormonálnu antikoncepciu vylúčiť úplne. Keďže nepoznám žiadne okolnosti ani bližšie informácie, typ antikoncepcie, deň cyklu, ... neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Zabudnutá tabletka

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spýtať aké veľke je riziko otehotnetia ak som včera zabudla užiť tabletku a dala som si ju až dnes a tesne pred tými určenými 12hod. a mala som dnes aj nechránený pohlavný styk.

  Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste tabletku užili do 12 hodín od času pravidelného užívania, mali by ste byť chránená. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia a hnacka

  , Autor:

  Dobry vecer, o 17tej som si dala antikoncepciu axia daily, dnes prave prvu placebo tabletku z blistra. Ale o 19tej a potom o 20tej hodine ma prehnalo. Moze to znížiť učinok aj ked som dnes mala zrovna placebo tabletku? Mam si dat ďalšiu, lenze to by mi chybala v baleni a tak by som uzila vlastne len 3 dni placebo,namiesto 4 dni. Alebo si mame nasledne 7 dni davat pozor a pouzit este aj kondom? Budem mat teraz sice menzes, ale potom na 6 a 7 den od hnacky moze byt este ucinok oslabený alebo uz nie ked som dnes mala len placebo. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, placebo tabletka neobsahuje hormóny, nemá to vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte užívať druhú tabletku, ale pokračujte v klasickom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte dodržiavať žiadne dodatočné opatrenia.