• ružový výtok

    , Autor: bolci

    dobrý deň prajem, užívam vyše 6 rokov Novynette. tento mesiac som brala antibiotiká Klerimed (aj som sa Vás pýtala či neovplyvnia účinok atk na čo ste mi odpísali že sa nemusím obávať :) )
    včera som si zobrala poslednú tabletku balenia, dnes mi začala 7 dnová pauza. už dva dni ale pozorujem jemný ružový výtok. nie je to celodenná záležitosť, všímam si to keď sa utieram po malej potrebe. čo to môže byť? pred mesiacom som bola na prev.prehliadke a všetko bolo ok. doteraz som takýto výtok nikdy nemala a menštruáciu dostávam vždy na 4.deň pauzy. ďakujem za odpoveď , pekný deň

    Dobrý deň,
    príčin môže byť viacero, no takto na diaľku vám nepoviem o čo presne ide. Môže ísť o drobnú ranku v pošve, prípadne na krčku alebo to naozaj môže súvisieť s cyklom a nastávajúcou menštruáciou. Aj keď ste to nikdy predtým nemali, cyklus sa môže meniť.