• Triregol

    , Autor: mimusik1187

    Dobrý den chcela by som sa spýtat že aká je pravdepodobnost že som tehotná ked som brala vyše 2rokov triregol nikdy som snimi nemala problem aj pri pečenovích testoch bolo všetko ok ale ide oto že 6ho novembra 2012 som si zobrala poslednu tabl.3dni nato som normálne dostala menštruáciu 14ho mi skončili ale už dalej som ich neužívala v decembri som mala tiež menštruáciu ale teraz som ešte stále nedostala robila som si aj test a hned vyšiel pozitívne je možne že som už tehotná tak skoro? nemože to nejak ublížit plodu tie zvyšne zlošky alebo som už vyčistena, a ako je to stým že možu byt dvojičky? je možne že ten test ukazal chybne kedže som bola vtedy aj chorá ale lieky som nebrala žiadne mám počkat ešte do konca mesiaca a zopakovat test alebo íst radšej k ženskemu? a ešte dá sa nejak aspon približne zistit kedy som otehotnela a približný termín ked neviem presne kedy som mala v decembri menštruaciu? ale viem že nejak vstrede ešte pred sviatkami....dakujem

    Dobrý deň,
    samozrejme, keď prestanete užívať antikoncepciu, môžete hneď otehotnieť. Ak bol aj tehotenský test pozitívny asi to tak bude. Žiadne zvyšky hormónov dieťatku neublížia, tie sa z tela stratia zväčša s užitím poslednej tabletky. Niektoré fóra hovoria o vyššej pravdepodobnosti dvojičiek po dlhodobom užívaní antikoncepcie, pretože vaječníky sú v čase užívania antikoncepcie pod vplyvom hormónov utlmené, a po jej doužívani sa môže vyskytnúť ich zvýšená aktivita a dozretie viacerých vajíčok počas ovulácie, ktoré môžu byť následne oplodnené. Skúste sa na termín menštruácie rozpamätať, inak sa "vek" plodu určí na základe prvého ultrazvukového vyšetrenia.