• otehotnenie a rh faktor

    dobry den,
    mam na Vas 2 otazky pani doktorka.
    1. ked som hak vysadila 5.1, cyklus 28dnovi, mozem uz otehotniet, resp. kolko je treba cakat aby sa hak uplne vylucila z tela?

    2. ak som Apozit. manzel Bnegat moze byt potom problem pocas tehotenstva?
    dakujem Vam

    Dobrý deň,
    to či môžete otehotnieť hneď po vysadení antikoncepcie neviem, závisí to od toho ako vaše telo zareaguje. Niektoré ženy majú ovuláciu hneď a teda aj možnosť otehotnieť, iné nie. Je to veľmi individuálne, a závisí to aj od toho ako fungoval váš menštruačný cyklus pred nasadením antikoncepcie.
    k druhej otázke: nie takáto kombinácia Rh faktorov nie je problém.