• výber HAK

    Dobrý deň, pani doktorka,
    Chcela by som Vás požiadať o radu, akú antikoncepciu si vybrať, pretože už pár dní čítam na internete rôzne fóra a neviem si sama vybrať. Už rok beriem tabletky Minisiston a počas tejto doby som pribrala 12 kíl, ktoré ani pri pravidelnom cvičení a normálnom stravovaní neviem zhodiť. Z týchto tabletiek som nemala žiadne zdravotné komplikácie, možno len trochu menšiu chuť na sex. Čítala som o tabletkách Yasminelle a YAZ, ktoré vraj neviažu vodu. Myslíte, že by mohli byť pre mňa vhodné? Mám 26 rokov a z HAK som sa dopracovala na šialených 70 kíl.

    Za odpoveď a radu vopred ďakujem.
    S pozdravom Veronika

    Dobrý deň,
    portfólio antikoncepcií je veľmi široké a na trhu je naozaj veľa antikoncecpčných prípravkov. Vami spomínané Yasminelle a Yaz sú na trhu pomerne dlho, s dobrými skúsenoosťami. na trhu je novinka KarHLA na ktorú sú veľmi dobré ohlasy, redukuje príznaky spojené s retenciou vody, redukuje hmotnostný prírastok, znižuje tvorbu edémov a obsahuje nízku dávku hormónov.