• Artizia súrne

    Dobrý deň. Beriem antikocepciu Artizia v obvyklý čas okolo polnoci. Keď som si dala úplne prvú tabletku z nového balenia dve hodiny po užití okolo 2:00 som musela ísť na WC na veľkú,prehnalo ma štyrikrát z čoho dva razy bola hnačka. V príbalovom letáku som sa ďalší deň dočítala,že mám teda postupovať ako keby som zabudla tú prvú tabletku užiť úplne,tak som si dala o 17tej tú akoby prvú("vynechanú") a normálne večer tú ďalšiu ako mám..ďalších 7 dní som sa chránila pri pohl.styku aj inak,ale aj tak neviem či tu je nejaké riziko otehotnenia, a či, som dobre postupovala,alebo tú akože zabudnutú tabletku som nemala jesť,keď ja som ju pritom nezabudla..len som si teda myslela,že sa nestihla vstrebať aa tak mám dilemu :)
    A ešte aj preto mám dilemu,pretože v príbal.letáku píšu,že pokiaľ teda zabudnem užiť prvú tabletku v 1.týždni, a týždeň predtým som mala nechránený sex, čo skôr nie,aj keď niesom si istá,ale aj keby áno,viem,že priateľ sa domňa neurobil,tak,že je tam možnosť otehotnenia. Takže mám už dilemu úplnú preto sa obraciam na Vás, poprosím o skorú odpoveď
    Aešte sa spýtam,či mám teda zobrať tú poslednú tabletku z ďalšieho balenia alebo ostať akoby o tú jednu ukrátená a ako teda postupovať
    Ďakujem za skorú odpoveď :)

    Dobrý deň,
    pravdepodonosť, že by ste mohli byť tehotná je takmer nunlová, postupovali ste správne. Nemusíte sa obávať. Po dobratí blistra si dajte 7 dňovú pauzu - teda cyklus bude 27 dňový. Po 7 dňovej pauze začnite s užívaním noveho blistra tak ako ste zvyknutá.