• dojčenie a antikoncepcia

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, pred 9 týždňami som porodila chlapčeka, môj lekár mi predpísal antikoncepciu pre dojčiace ženy Cerazette, menštruáciu som stále nedostala, môžem ju začať užívať kedykoľvek alebo mám počkať? Zároveň sa chcem spýtať, či môžem jej užívaním nejako uškodiť malému, keďže ho dojčím a tieto tablety predsa len obsahujú ženský hormón.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    s užívaním Cerazette je možné po pôrode začať aj pred prvou menštruáciou, ak je vylúčená gravidita. Malé množstvo účinnej látky prechádza do mlieka, no neovplyvňuje však jeho kvalitu a tvorbu. Podľa štúdií nebol dokázaný vplyv na dojča aj pri dlhodobom užívaní.