Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Dvojitá špirálovita zlomenina tibie

    Dobrý deň

    Dcérka si 29.9. 2023 zlomila pri páde tibiu, ma spiralovitu zlomeninu v procese hojenia. V pondelok 30.10 jej po zhodnotení RTG snímku dali ortezu odnímateľnú pod kolenom ešte na ďalšie 3 týždne. S tým ze nesmie ešte bez ortezy chodiť ale mohla by s ortezou.
    Lekár odporučil cvičenie na rozhýbania nohy. Koleno ma rozhybane ale členok úplne stuhnutý ???? Dcérka ma 2,5 roka takže nechodila vôbec. Boji sa nastúpiť na nohu.
    Mám obavi ako to rozhýbať keď nechce spolupracovať.
    Otazka je ako s ňou cvičiť, ako často či ísť aj na silu.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    To, že po zlomenine stuhol členok je normálne. Určite však navštívte fyzioterapeuta. Ideálne takého, ktorý sa venuje deťom. Ukáže Vám ako to rozhýbavať a budete to cvičiť doma. Nasilu určite nie. Chápem, že je v takom veku, že má strach, ale nedá sa to takto online popísať.
    Držím palce, pekný deň