Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Pohyb

    , Autor: Kajulik

    Dobrý deň, chcem sa spýtať moja dcéra má 8m a odkrem otáčania ešte nič nevie prosím Vás je to v poriadku alebo by som mala navštíviť niakeho fyzioterapeuta ....ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Každé dieťatko je iné. Približne v 7.mesiaci sa začnú detičky v polohe na boku opierať o jeden lakeť. Ide o takzvaný nízky šikmý sed. Približne v 7,5 mesiaci sa opierajú o dlaň - ide o šikmý sed. Klasický - tzv. volný sed začína medzi 8.- 10.mesiacom. Je to však individuálne. Závisí totiž aj od kvality daného pohybu. Niektoré detičky to síce robia skôr ako by mali, ale neprevedú pohyb správne alebo ho urobia nesymetricky. Takže to, že ešte Vaša dcérka nesedí neznamená automaticky, že je to zlé. Ak si chcete byť istá, či nie je vývoj pomalší, tak navštívte fyzioterapeuta, ktorý dcérku vyšetrí a zhodnotí či je vývoj v poriadku alebo nie.

    Pekný deň