Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Studené nohy

    , Autor: Gabika2

    Dobrý deň. Prosím o radu s problémom studených nôh. Pokiaľ sa pohybujem je všetko ok. Keď si sadnem o chvíľu mám od kolien dolu nohy studené a je problém ich zohriať. Pohyb pomôže iba na chvíľu. Zrejme zlé prekrvenie, lekár však nepotvrdil žiadne ochorenie. Aký máte názor na masážne prístroje nôh? Môžu v tomto pomôcť? Ďakujem za Vašu odpoveď. Gabika.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Pokiaľ sú vylúčené ochorenia ciev odporúčam vyšetrenie u rehabilitačného lekára. Neviem aké masážne prístroje máte na mysli. Ak myslíte prístrojovú lymfodrenáž tak odporúčam najskôr návštevu fyzioterapeuta, ktorý ovláda ručnú lymfodrenáž. Je potrebné najskôr ručne uvolniť centrálne lymfatické uzliny a následne rozprúdiť ručne lymatický systém. Takáto masáž sa následne môže kombinovať s prístrojovou. Môžete vyskúšať aj uvolnenie fascií u fyzioterapeuta.

    Pekný deň