Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Masáž a wellnes procedúry v tehotenstve

    , Autor: Anettka06

    Dobrý deň prajem,
    aktuálne som v 29 tt a onedlho sa chystáme s partnerom na wellnes pobyt. Prosím Vás, poraďte mi, ktorú masáž (thajskú, tvárovú, masaž nôh, chodidiel,..) a akú procedúru (rašelinový zábal, parafango, bahenný zábal a pod.) by som mohla absolvovať? Zároveň ma zaujíma aj Váš názor na využitie víriviek, bazénov a Kneippovych kúpelov počas tehotenstva.
    Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Všetko závisí od Vášho zdravotného stavu. A tiež od toho či ste na podobné procedúry chodievala pred otehotnením. Ak nie ste zvyknutá na masáže a procedúry, tak môžete zareagovať aj tak, že Vás začne niečo bolieť. Masáže neodporúčam reflexné. Skôr nejaké jemné relaxačné. Pri vírivkach a bazénoch treba myslieť na riziko zanesenia infekcie (napr.močové cesty, čo môže viesť k nutnosti užívania antibiotík). Všeobecne plávanie a bazén je v poriadku, tak by bolo fajn poradiť sa s gynekológom ako predíst možnej infekcii. Najlepšie by bolo sa priamo na mieste poradiť s terapeutmi, ktoré procedúry by boli pre Vás vhodné. Niekde mávajú aj ošetrenia pre tehotné ženy.

    Prajem pekný deň