Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolesť panvy

    , Autor: Anonnym

    Dobrý deň, už asi tretí deň ma bolí pravý bok dole pri panve a zasahuje aj na zadok. Bolí väčšinou len keď ležím a bolesť je tupá. Môže to z námahy alebo to je nejaký problém?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Môžete mať preťažené sedacie svaly. Môže to byť napr.z cvičenia, ale napr. aj statickou záťažou - napr.dlhodobým sedom alebo nejakou častou pozíciou. Na uvoľnenie sa používajú masážne valce,na ktoré si ľahnete danou časťou, kde je sval preťažený a masírujete váhou vlastného tela. Najlepšie by však bolo, aby Vás vyšetril fyzioterapeut alebo rehabilitačný lekár, pretože nikdy nie je problém len na jednom svale. Môžu byť prítomné blokády a svalové preťaženia sa reťazia, takže sa môže stať, že primárna príčina bude napr.zlé postavenie chodidla alebo úplne inde na tele ako máte bolesti.

    Prajem pekný deň