Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Zdvíhanie do sedu

    , Autor: Misixty

    Dobrý deň. Moja 6 mesačná dcérka sa snaží zdvíhať do sedu, tak že zdvíha hlavičku a cez bruško. Na bruško ju dávam každý deň, zatiaľ nelozí. Je dosť pevná. Viem, že podľa správnosti má najskôr začať loziť a až potom sedieť. Ale ona zdvíha tú hlavičku a snaží sa dostať do sedu. Bojím sa, či si tým nezaťažuje príliš krčné a brušné svaly. Poprosím Vás o radu, čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Áno správne, najskôr by mala začať loziť až potom sedieť. Vyhľadajte fyzioterapeuta, ktorý sa venuje bábätkám, aby vyšetril celý pohybový aparát Vašej dcérky. Možno ide len o miernu svalovú nerovnováhu. Poradí Vám či je potrebné cvičiť alebo možno postačia len určité polohy, v ktorých ju budete nosiť. Prajem pekný deň