Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Papučky pre ročné dieťa

    , Autor: SimonaLechvarova

    Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, môj syn má rok aj 2 mesiace a chodí, môže mať papučky, resp. sandálky značky Protetika ale s otvorenou špičkou? Neškodí to?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.
    Pokiaľ Váš syn nemá ortopedický problém, tak nie je nutné nosiť ortopedické papučky z Protetiky. Ak ste doma a Váš synček sa hrá, tak určite strieda polohy - chvíľu sedí, chvíľu štvornožkuje, chvíľu chodí. Pri takýchto striedavých aktivitách - najmä pri štvornožkovaní je dokonca lepšie, keď chodidlo nie je pevne uzavreté v tvrdých sandálkach. Pretože chodidlo sa pri tom opiera nártom o podložku a podporuje to tvorbu klenby. Papučky spĺňajú skôr ochrannú funkciu voči chladu. Prípadne ak máte dlažbu alebo podlahu v ktorej sa mu šmýka tak sú papučky vhodné. Ale pokiaľ je nožička vývojovo v poriadku nešla by som do ortopedických papučiek.