Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Problém s chôdzou- bolesť asi kĺbu

    , Autor: Heňón

    Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o názor ohľadom mojich zdravotných komplikácií. V 3. trimestri gravidity som začala mať problém s chôdzou. Začala som chodiť takzvanou kačacou chôdzou kvôli bolesti v bedrovom, možno sakralnom kĺbe. Neviem ľavou nohou vykročiť rovným krokom skrz ťahanie a bolest, ktorá mi vyžaruje až smerom do stehna. Rátala som s tým, že po pôrode to zmizne ale zatiaľ som týždeň po a bolesť mi komplikuje starostlivosť o novorodenca. Som objednaná k ortopedovi, ale chcela by som počuť aj váš názor. Ci je možné to nejako napraviť. Ďakujem veľmi pekne.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Objednajte sa aj k fyzioterapeutovi alebo rehabilitačnému lekárovi (fyziatrovi), aby vyšetrili či ide o problém s chrbticou a platničkami alebo s krížovobedrovým kĺbom alebo so svalmi. Niekedy stačí pár cvikov a problém sa rýchlo vyrieši. Držím palce