Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Tenisový laket

    , Autor: Iva2

    Dobrý deň, už 3 mesiace mam problémy s tenisovým lakťom na oboch rukách. Pracovala som v reštaurácii v kuchyni. Tie 3 mesiace som doma nepracujem,nenamaham ruky.. Ale bolesť stále pretrváva. Ortopéd mi dal len nejakú masť ktorá obsahuje Chili papričky ale nemôžem ju používať nakoľko mám astmu a masť mi vyvoláva záchvaty.. Dá sa nejako pomôcť doma mimo lekárov? Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Vzhľadom k tomu, že bolesti máte už tak dlho aj napriek tomu, že už nemáte záťaž, by som odporúčala aspoň jednu návštevu fyzioterapeuta. Vyšetrí si Vás a odporučí Vám terapiu. Je dôležité vyšetriť, či nie je bolesť prenesená aj z iných miest. Mnohokrát sa bolesť prenesie aj z krčnej chrbtice alebo ramenného pletenca. Fyzioterapeut Vás naučí ako si masírovať predlaktie, naučí Vás cviky na uvoľnenie svalstva predlaktia a zacentrovanie ramenného pletenca a krčnej chrbtice. Môžete skúsiť zatiaľ doma masírovanie mäkkou loptičkou (na soft tenis) – oblasť celého predlaktia od zápästia až po boľavé miesto. Ak však bolesť nebude ustupovať navštívte fyzioterapeuta alebo rehabilitačného lekára. Prajem skoré uzdravenie