Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Vykrivenie pri chôdzi

    , Autor: Domička

    Dobrý deň, syn ma 13mesiacov, začína sa intenzívne púšťať sam do chôdze. Všimli sme si, že pri chodení má akoby vykriveny cely trup do prava a ide tak mierne bokom. Chodidla ma vytočené od seba. Chcem sa opýtať, či to treba nejako riešiť alebo tým, že ešte len začína je to normálne.
    Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Odporúčam vyšetrenie u fyzioterapeuta, ktorý sa venuje bábätkám a deťom. Je to dôležité obdobie v rámci vývoja a radšej nech sa prípadná asymetria podchytí na začiatku ako by sa mala zafixovať a časom už sa nedá upraviť a môže vyústiť do skoliózy.

    Pekný deň