Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Dítě dělá "mosty"

    , Autor: LeBe!

    Dobrý den, můj 4,5 měsíční syn dělá často "mosty". Když je na zádech, rozpřáhne ruce, opře se o patičky a o temeno hlavy a zvedne zadek do výšky. Je to normální? Četla jsem o hypertonii, ostatní příznaky ale, myslim nemá. Měla bych to řešit a něčeho se obávat? Dekuji

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Áno, môže mať hypertonickejšie chrbtové svaly a zase naopak slabšie brušné svalstvo. Určite s ním zájdite k fyzioterapeutovi, ktorý rieši bábätká. Niekedy sa to upraví veľmi rýchlo cvičením. Čím skôr pôjdete, tým rýchlejšie by sa to malo upraviť.