Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Seknutie v krížoch

    , Autor: Katka277

    Dobrý deň ,
    Pred pár dňami má seklo v krížoch.
    Mám dve deti -dvojičky a chrbtica je s najväčšou pravdepodobnosťou pretažená.
    Akútne som seknutie riešila pohotovosťou , nasadením liekov od bolesti Aulin, zaldiar , diclobene , milgamma...
    Keďže som zároveň po sekcii neviem či môžem cvičiť a ak áno aké cviky na posilnenie chrbtice zvolit aby som si uľahčila od bolesti krížov a zároveň nepoškodila ranu po sekcii .
    Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.
    Určite navštívte fyzioterapeuta. Počas tehotenstva hormóny postupne povoľujú panvu, aby pripravili telo na pôrod. Najviac sa uvoľnuje kĺbne spojenie medzi panvovou kosťou a krížovou kosťou, ktoré je často zdrojom bolestí v krížovej oblasti. Ak bol pôrod cisárskym rezom, tak je nevyhnutné sa venovať jazve, ktorú je potrebné ošetrovať a uvoľňovať. Následne Vás fyzioterapeut naučí automobilizačné cviky a cviky na tzv.hlboký stabilizačný systém. Veľakrát po sekcii je stiahnuté svalstvo panvového dna. Určite nezačínajte cvičiť sama. Začína sa správnym dýchaním. Všetko má svoj čas a postup, aby ste si neublížila a nemala ste problémy s chrbticou. Držím palce