Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Spánok

    , Autor: Nika24

    Dobrý deň. Chcem sa opýtať aký matrac je vhodný pre chudšiu a menšiu postavu? Objednala som si matrac Dormeo, ktorý je stredne tvrdý. Volila som tvrdší aj kvôli problémom s chrbtom. Bloky kŕčnej
    a hrudnej chrbtice + bolesti chrbta. Je takýto matrac pre mňa vhodný alebo som radšej mala zvoliť mäkký? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Ak máte problémy s chrbticou tak všeobecne je lepší skôr tvrdší matrac ako mäkký. Avšak z praxe vidím, že je to veľmi individuálne. Každému vyhovuje niečo iné. Napríklad pri problémoch s bedrovými kĺbami môže tvrdší matrac vadiť. Na trhu je obrovské množstvo matracov s množstvom rôznych výplní. Asi je lepšie sa poradiť priamo v špecializovanej predajni. Ale stredne tvrdý, ktorý ste si zakúpila by mal byť v poriadku. Môže sa stať, že Vaše telo na zmenu matraca chvíľkovo zareaguje. Malo by to prejsť.
    Pekný deň