Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,482 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Rotaýrus

  , Autor: Registrovaný používateľ

  prečo je očkovanie proti rotavýrusom také drahé?Mám dve deti a očkovanie by ma vyšlo 10000sk ,pričom je to pre diieťa dosť nebezpečné.Moja staršia dcérka to mala už viac krát a preto by som chcela aby to mladšiu obišlo keďže má len 3mesiace a je to dosť nepríjemné.Nebude toto očkovanie povinné? Ďakujem.

 • rotavirus

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den, ja som dala svoju dcérku zaočkovať proti rotavirusovým hnačkám. Keby ste vedeli, čo som si musela od manžela aj svokry vypočuť, že vraj na čo som ju dala zaočkovať, že je to zbytočnosť, že som ju mala dať zaočkovať až potom ked to dostane a podobné. Pripadala som si ako keby jej chcem dať urobiť niečo hrozne. A pritom som to hradila všetko z mojej úbohej materskej. Čítala som mnohé články od mamičiek a nezniesla by som keby sa to stane aj nám. Urobila som vlastne dobre? Ja už ani sama neviem. Ale dúfam, že áno.

 • rotavírusové očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať na vhodnosť očkovanie 4.mesačného syna proti rotavírusom. Kedy by to bolo vhodné a či je to u tk malého dieťatka vhodné už teraz zaočkovať. ďieťatko prospieva dobre.Je plne kojený.
  Ďakujem

 • rotarix

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Otázka: Dobrý deň pani doktorka, malého som dala zaočkovať minulé leto vakcínou rotarix - proti rotavírusom. /na odporúčanie našej detskej lekársky/. Malý mal ale vtedy už 2 roky, pričom naša detská lekárka tvrdí, že ideálne je dieťa zaočkovať do 6 mesiacov, ale ak ho neskôr zaočkujeme, vytvorí si menej protilátok, ale je tam šanca, že aspoň proti niektorým rotavírusy bude odolný. Vakcína vtedy bola na trhu cca 3 mesiace. No stále čítam článk,y že sa to má aplikovať do 6 mesiacov. A teraz mi ešte jedna pediatrička tvrdí, že sme spravili obrovskú chybu, nakoľko keď malinký príde do styku s rotavírusom, priebeh bude omoc ťažšký, nakoľko má v sebe vakcínu, ktorú nemal mať. Prosím Vás o Váš názor, z dôvodu bezbečnosti môjho drobčeka. Máme mať obavy, alebo je tam naozaj šanca, že si vytvoril určité protilátky. A malo zmysel ho očkvať
  Ďakujem za odpoveď. Anna

 • virus

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den, chcem sa spytat, nas syncek ma 21 mesiacov, ci nie je neskoro ho dat zaockovat na rotavirusy? ak nie, ake su neziaduce ucinky, asi v akom pomere?
  dakujem pekne za odpoved.

 • Rotarix

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pani doktorka, malého som dala zaočkovať minulé leto vakcínou rotarix - proti rotavírusom. /na odporúčanie našej detskej lekársky/. Malý mal ale vtedy už 2 roky, pričom naša detská lekárka tvrdí, že ideálne je dieťa zaočkovať do 6 mesiacov, ale ak ho neskôr zaočkujeme, vytvorí si menej protilátok, ale je tam šanca, že aspoň proti niektorým rotavírusy bude odolný. Vakcína vtedy bola na trhu cca 3 mesiace. No stále čítam článk,y že sa to má aplikovať do 6 mesiacov. A teraz mi ešte jedna pediatrička tvrdí, že sme spravili obrovskú chybu, nakoľko keď malinký príde do styku s rotavírusom, priebeh bude omoc ťažšký, nakoľko má v sebe vakcínu, ktorú nemal mať. Prosím Vás o Váš názor, nie kvôli zbytočne vyhodeným peniažkom, ale z dôvodu bezbečnosti môjho drobčeka. Máme mať obavy, alebo je tam naozaj šanca, že si vytvoril určité protilátky.
  Ďakujem za odpoveď. Anna

 • Rotavírus

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  od našej pediatričky sme dostali odporúčanie na "nepovinné očkovanie" proti Rotavírusu. Tvrdila že je nepovinné a úhrada jednej vakcíny je cez 3000 sk, už si presne nepamätám sumu. Dnes som sa v jednom denníku dočítala že je to "nepovinne povinné očkovanie" od 6 týždna, jeho cena je cca 2700 Sk a poisťovna hradí 2585 Sk. Čo je teda pravda?
  Ďakujem za odpoved

 • Rotarix

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Vážená pani doktorka! Chcem sa spýtať nasledovné: moja dcérka je narodená 27.10.2007, chcela som ju dať zaočkovať vakcínou Rotarix, lekárka nám však oznámila, že už je neskoro, pričom sama mi túto vakcínu skôr neponúkla. Na stránke firmy GSK som sa dočítala, že to aby bolo dieťa zaočkované do 24. týždňa života obidvomi dávkami je len odporúčanie, tak mi prosím poraďte, dá sa alebo nie podstúpiť toto očkovanie v našom prípade. Ďakujem za odpoveď. Fabanová

Otázok: 98

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: