Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,502 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň mám 5mesačného synčeka teraz budeme absolvovať povinné očkovanie ja by som sa chcela spýtať či ho môžem dať zaočkovať proti kliesťom a proti pneumokok baktérii
  ďakujem vám veľmi pekne za Vašu odpoveď

 • očkovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň! Syn má 18 mesiacov.Ideme ho dať zaočkovať proti pneumokokom.Moja otázka je aké očkovania by ste ešte odporučili mimo teda povinných.A čo tie očkovania stoja.Inak jeho zdravotný stav je dobrý.Ďakujem.

 • očkovanie 13W bábätka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň pani doktorka, rada by som sa s Vami poradila o očkovaní mojej 13týždňovej dcérky. Chcem ju dať zaočkovať proti pneumokokovi a rotavírusom, neviem či to môžem urobiť naraz a kedy. O týždeň ideme na prvé očkovanie (ani som sa v poradni nestihla spýtať, proti čomu nás idú očkovať). Chcela by som to čo najskôr, synovec ochorel dosť maličký, nechcem riskovať. Rada by som mala najskôr dobré informácie predtým, ako s týmto oslovím svoju doktorku..Malá je zdravá a plne dojčená, len zahusťujeme Nutritonom kvôli refluxu, ale to asi nemá žiaden vplyv,dúfam..ďakujem veľmi pekne

 • ockovat dcerku na Hep.A

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Presne o mesic 15.05.cestujeme s 18.mes.dcerkou do Egypta na dovolenku a rada by som ju dala zaockovat proti zltacke typu A.Myslite ze by sa to dalo stihnu aby to zaucinkovalo? a Moze sa ockovat dieta v tom istom obdobi aj proti pneumokokom?

  DAkujem

 • Váš názor

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  mám 4mesačnú dcérku, rozhodli sme sa pre Prevenar, a pediatrička nám ponúkla aj očkovanie proti rotavírusom, neviem sa však rozhodnúť, keď sme boli ešte v pôrodnici, primárka detskej JIS-ky odpovedala jednej mamičke na otázku či dať zaočkovať, že sa dnes deti očkujú už pomaly aj kvôli všiam, a vraj podľa jej názoru to má za následok alergie v neskoršom veku.Vraj každé očkovanie je záťaž pre organizmus.Nieje propagovanie všemožných vakcín len obyčajná komercia?alebo sú podľa vášho názoru naozaj potrebné tieto rôzne očkovania.Ďakujem za názor.

 • kombinovane ockovanie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  DOBRY DEN,CHCELA BY SOM SA OPYTAT,CI BY SOM MALA DAT ZAOCKOVAT 3 ROCNEHO SYNCEKA V TEN ISTY DEN PROTI PNEUMOKOKOM A HEPATITIDE A.NASA PEDIATRICKA MI TO NAVRHLA,ALE JA MAM OBAVY.MOHLI BY STE MI PORADIT,CI JE TO SPRAVNE???DAKUJEM

 • Očkovanie proti pneumokokom.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň! Mám dve dcérky 2,5 ročnú a 8 mesačnú. Doteraz dostali iba vakcíny s povinným očkovaním. Neboli vážnejšie choré. Chcem sa opýtať, aké iné očkovanie je možné doplatiť, popri povinnom očkovaní. Veľa som čitala o pneumokokoch, o rotavírusových hnačkách. Staršia dcérka tieto hnačky pred rokom prekonala, ale znášala to dosť zle, nakoľko má dosť nizku hmotnosť 11kg a veľa aj schudla.Neviem sa rozhodnúť, či dať malú zaočkovať nakoľko je to aj dosť finančne náročné. Proti pneumokokom by som rada dala zaočkovať obe, ale zase neviem, ktorou vakcínou, či s tou z gsk, alebo tou druhou. A hlavne kedy?Mám počkať kým bude mať menšia rok, alebo dať naraz obe?Vďaka za vašu odpoveď.

 • odkedy sa dá očkovať

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň!

  Chcela by som sa opýtať od akého veku je možné dať zaočkovať dieťa proti hepatitíde typu A, proti encefalitíde a borelióze. Mám 7 mesačného syna, je to možné už v tomto veku? A ešte sa chcem opýtať či sa môžem dať ja zaočkovať, keď kojím. Nebude to mať negatívny vplyv na dieťaťko?

Otázok: 53

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: