Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Tlačí pri cikaní

    Odúčam môjho dvojročného synčeka od plienok. Je to ťažké, nejako sa mu zprvu nechcelo a nočník odmietal. Teraz sme v štádiu, kedy chodí na nočník aj každých 10 minút aj keď spraví len 2 cvrky. No všimla som si, že mi pri močení na nočníku tlačí akoby kakal, ale balónik sa mu nerobí. Keď mal plienku nič také som si nevšimla. Je možné, že je to len tým, že chodí často aj keď v mechúre nemá ešte toho veľa? Keď mal plienky tak cikal nárazovo po väčších častiach. kakať mi do nočníka stále odmieta a doslova si pýta plienku.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Tým, že zrejme ešte nemá presnejšie uvedomenie o tom, kedy ktoré svaly a zvierače zapájať a ktoré netreba, môže pri svojej snahe používať viaceré, len aby obstál. Postupne ale zistí, čo treba a čo nie a bude cikať a kakať normálne. Možno naňho svojou snahou tiež tlačíte. Skúste zvoľniť. On sa to určite naučí.