Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Tomáško

    Dobrý deň..
    máme 2mesačného chlapčeka a dosť ho trápi vyprázdňovanie.Stolicu má strašne riedku a tlačí tak ako keby sa nevedel vykakať a nakoniec je to riedke a potom príde na rad plač....Tieto posledné dni bola stolica takej zelenej farby s hlienom inokedy má normálnu žlto-oranžovú farbu....Aj v noci sa veľakrát zobudí, je nepokojný a kým sa vykaká tak to trvá aj pár hodín...Už sme sa radili aj s našou pani doktorkou ale rada by som poznala aj váš názor....
    Ďakujem veľmi pekne....Tereza

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Zrejme ste chceli npísať detskej lekárke tejto poradne.
    (Keďže som psychologička, neviem sa vyjadriť k stolici dieťaťa. No ako matka si myslím, že zelená a hlienovitá stolica nie je dobrým znamením. Ak je dieťa plne dojčené, nemuselo by sa jednať o problém, no ak nie je, ak je na umelom mlieku, treba sa poradiť - zmeniť mlieko na hypoalergénne alebo sójové.)