Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • cikame a kakame len do plienok

    Dobrý deň, moja dcérka ma 3 roky a 2 mesiace a stále odmieta cikať a kakať do nočníka a do záchodu. Nedari sa mi ju tam ani posadiť. Keď som ju tam posadila tak začala strašne plakať až sa mi povracala. Aj keď sme u lekárky tak tam strašne plače a neraz sa mi z toho plaču tiež povracia. Keď sa rozprávame o tom, že by mohla už cikať a kakať do záchodu alebo do nočníka tak sa tiež hneď rozplače, alebo vôbec nepočúva a obráti reč na niečo úplne iné. Chodí už aj do škôlky kde sú veľmi zlaté pani učiteľky a vymieňajú jej plienky. Keď ju tam prijímali tak povedali že v škôlke sa určite odučí ale už tam chodí 3 mesiace a vôbec žiadna zmena. Chcem ju naučiť cikať a kakať na záchod. A tiež neviem čo robiť s plačom ktorý končí vracaním. Mám pocit, že je to vracanie zo stresu. Ďakujem za vašu radu.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Recept na obe situácie je: netlačte na ňu, to znamená, vyrovnajte sa s tým, že to je nateraz takto a že ona má svoje vlastné tempo dozrievania.