Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • rada

    Poradte mi prosim vas ako mam postupovat vo vychove,ked sa mi 14rocny syn opil.Na silvestra povedal ,ze ide este s kamaratmi von.O 2 hodiny mi jeho starsi kamarat prisiel povedat,ze ho zobrala zachranka do nemocnice.Som rozvedena.Doteras som s nim nemala problemi ale zacal sa aj horsie ucit.Zakazala som mu PC,chodit von,mobil.Teraz mal ist na lyziarsky tak ani tam nemôze ist.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Toto je veľmi citlivé obdobie a je dôležité zistiť, čo sa deje. Môžete sa obrátiť na psychológa a chodiť na rodinnú terapiu alebo môžete požiadať o pomoc otca dieťaťa, ak je to aspoň trochu možné, prípadne nejakého muža, ku ktorému má syn blízky vzťah, ktorému dôveruje alebo ktorého uznáva ako autoritu. No pomoc v tom zmysle, že budú spolu budovať nejaký vzťah, nie že ten chlap mu vyčistí žalúdok a tým to končí. Len zákazmi sa totiž nevyrieši všetko a hlavne nie natrvalo.