Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • zistenie poruchy zraku

    Dobrý deň. Mám doma 10 týždňovú dcérku a ešte stále nereaguje tak, že by sa otáčala pohľadom za mnou alebo za niekým z rodiny, neviem či má v poriadku zrak ako by som to mohla zistiť. Chcem sa spýtať, či je v norme ešte to že takto nereaguje, narodila sa o 9 dní skôr či aj to môže mať nato nejaký vplyv. Taktiež sa mi zdá, že ani sluchovo nejako nereaguje len pri nejakom buchnutí dverí alebo hlasnom kriku sa strhne. Vyšetrenia v pôrodnici čo sa týka zraku i sluchu boli dobré. Môžete mi prosím poradiť. Ďakujem.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    V prípade pochybností sa obráťte na detskú lekárku, ona vás po vyšetrení dieťaťa usmerní, či je reakcia dieťaťa na zrakové a sluchové podnety primeraná veku.