Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Hracky

    Dobry den, chcela by som sa opytat ci moze vela hraciek zle vplyvat na dieta. Nas maly syncek ma 4 mesiace. Dostal velke mnozstvo roznych hraciek od nasej znamej a ja som rozmyslala ci to nebude mat zly vplyv na neho ze ma az take mnozstvo hraciek, ze ci by som mu ich nemala davat postupne. Nechcem aby sme ho vychovali tak, ze si nebude vazit ze nieco ma...neviem ci som to spravne napisala, ale prosim Vas skuste mi poradit. Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Pre dieťa môže byť veľké množstvo hračiek aj nevhodné, pretože príliš veľa podnetov môže oslabiť záujem skúmať ich a spôsobuje tiež preťaženie dieťaťa. Je fajn, ak mu ich budete obmieňať alebo mu občas nejakú vymeníte, prípadne tie, čo ho nezaujmú, odložíte a ponúknete mu ich neskôr.