Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • chodenie po špičkách

    Dobrý deň,

    moja dcérka má 2,5 roka a niekedy chodí po špičkách. Najmä keď je bosá.
    Chcem sa opýtať, či to je v norme alebo s tým treba niečo robiť.

    Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Ak je to len niekedy, je to normálna súčasť detského vývinu. Najmä v tomto veku deti skúšajú, čo ich telo dokáže, čo zvládne, odkiaľ pokiaľ sa s ním dá experimentovať. Skrátka ho spoznávajú.
    Ak by však dieťa chodila po špičkách stále, je vhodné kontaktovať detského lekára.