Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • kupanie babatka

    Dobry den,

    mam trojmesacneho synceka, a problem s kupanim. Ked bol uplne malicky tak kupanie vecer miloval, zhruba na konci druheho mesiaca zacal strasne plakat vo vanicke. Zmenili sme sposob kupania, davali sme ho do velkej vane s velkym mnozstvom vody, ktora ho nadnasala a nedotiahol ani na dno ani na boky vane - a strasne sa mu to pacilo, sa usmieval od ucha k uchu. Ale teraz na konci tretieho mesiaca je opat pri kupani plac, dokonca uz ked ho idem vyzliekat tak place ako o zivot - nieiedy aj pri vymene plienky, co si mysli ze ideme do vody. Prosim poradte, ako zabezpecit, aby sa z kupania opat tesil? dakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Možno by ste mohli skúšať striedať rôzne spôsoby "očisty tela" - jeden deň ho len vyutierať vlhkým vlažným uterákom a zadoček a genitálie umyť pod tečúcou vodou tak, že dieťa budete držať na rukách. Druhý deň môžete dieťa položiť na kúpacie lehátko do malej vaničky a tú dať do veľkej vane, tak ho pridŕžať a druhý z vás jemne pustenou sprchou dieťatko navlhčí a poumýva. Niekedy snáď môže byť nápomocné plávanie - chodiť s ním na bábätkovské plávanie.