Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Pohyby hlavou

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na váš názor. Mám takmer 8 mesačného syna je kojeny+ príkrm. Máme taký problém (registrujem tento problém od vtedy ako drží hlavičku). Keď je na brušku tak kýva hlavnou z práva do ľava. Keď je zamestnaný nejakou hračkou alebo počupvam alebo pozerá na niečo, že je upriamená tak ňou nekýva. Neviem teda určiť či to je jeho zlozvyk, že keď sa naučil držať pevne hlavičku tak mu padala do predu a tým si ju chcel nejak vyrovnať a dáva si ju sem tam do strán, alebo to možu byť niečoho signály ? Trvá to tak cca možno 2 mesiace. Bola som stym aj u dr. No povedala mi že to nie je nič vážne že je to len také kyvkanie. Že vníma všetko, je akčný, lozíme vo veľkom ale na štyroch ešte nie je. Povedala by som že je to aj veľmi kľudne dieťa nerobí mu problém ani cestovanie ani zmena prostredia.
    A k tomuto všetkému som si všimla týždeň do zadu urobil to raz dvakrát . Akoby zadrbe zubky a upaži ruky. Niekedy to robí keď sa na niečo zapozera a ako by to chcel alebo teda sú to krče ? Samozrejme je objednaný k neurologovi no aspoň takto dopredu. Keďže čakačke k neurologovii je dosť dlha :/ či to mám akútnejšie riešiť ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň!
    Ak už ste objednaní k neurológovi, tak sa treba tam porozprávať o všetkých týchto záležitostiach, ktoré sa Vám nepozdávajú. A ideálne, akby sa Vám aj podarilo natočiť to, čo popisujete s rozpažením a zatnutím zúbkov - aby si to neurológ mohol pozrieť a vyhodnotiť, či je to vrámci hry alebo to imponuje ako kŕč. Takto podľa popisu sa to nedá určiť. S pozdravom doki Katka